تغییرات مهم دوربین در گوشی Galaxy S24

 احتمالا سامسونگ قصد داشته باشد که برای تولید دوربین گوشی های Galaxy S24، از حسگرهای خود به جای حسگرهای سونی استفاده کند.

به گزارش تکناک، درخواست‌های ثبت شده توسط شرکت سامسونگ در انگلستان و کره جنوبی نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد حسگرهای تصویر سونی IMX را که در دوربین تلفن‌های محبوب گلکسی خود استفاده می‌کند، با حسگرهای داخلی خود به نام ISOCELL جایگزین کند. به گزارش SamMobile ، اخیراً این شرکت در انگلستان و کره جنوبی برای نام ISOCELL Zoom درخواست حفاظت از علامت تجاری ارائه کرده است.

شایعاتی درباره جایگزینی یکی از دو دوربین تلفن همراه Samsung Galaxy S24 Ultra (series of Android smartphones, mobile computing device and Android applications) وجود دارد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که لنز تله فوتو 3 برابر، حذف خواهد شد و لنز پریسکوپ باقی می ماند. این نوع لنز در داخل تلفن تا حدودی خمیده شده و با استفاده از منشورهایی که نور را از لنز خم می‌کنند و به حسگر تصویر می‌فرستند، کار می‌کند. این امکان را فراهم می‌کند که دوربین حتی با محدودیت‌های فضایی Galaxy S23 Ultra بتواند زوم اپتیکال 10 برابری را ارائه دهد.

بنابراین، حدس و گمان این است که سامسونگ لنز پریسکوپ را در Galaxy S24 Ultra باقی خواهد گذاشت و با زوم هیبریدی (استفاده از زوم اپتیکال، زوم دیجیتال و هوش مصنوعی)، دوربین زوم فضایی 150 برابری را ارائه خواهد کرد. همچنین، گفته شده که دوربین قابلیت تغییر دهی دیافراگم زوم بین f/2.5 و f/2.9 را خواهد داشت.

استفاده از نام ISOCELL درباره دوربین ویژه‌ای که در تلفن همراه محبوب سامسونگ استفاده می‌شود، چیز عجیبی نیست. به عنوان مثال، به Galaxy S23 Ultra می‌پردازیم، دوربین اصلی این تلفن همراه با حسگر تصویر ISOCELL HP2 با رزولوشن ۲۰۰ مگاپیکسل پشتیبانی می‌شود. اولین بار است که سامسونگ از کلمه Zoom با نام تجاری ISOCELL برای ثبت علامت تجاری استفاده کرده است. هر دو دوربین تلفن همراه Galaxy S23 Ultra با زوم ۱۰ مگاپیکسل با حسگر تصویر سونی IMX754 پشتیبانی می‌شوند.

یکی از دلایلی که ممکن است سامسونگ بخواهد برای تلفن های محبوب خود از حسگرهای تصویر داخلی ISOCELL خود به جای حسگرهای سونی استفاده کند، همان شایعات درباره تامین انرژی خط Galaxy S24 در اکثر بازارها با SoC Exynos 2400  است. البته صرفه اقتصادی هم موضوع دیگری است. سامسونگ با استفاده از حسگرهای تصویر داخلی خود به جای حسگرهای Sony IMX، پول صرفه‌جویی می‌کند و پولی که در این راستا ذخیره می‌شود، می‌تواند برای افزایش حافظه یا فضای ذخیره‌سازی خط Galaxy S24 مورد استفاده قرار بگیرد.

پولی که سامسونگ با تجهیز تراشه Exynos 2400 برای سری Galaxy S24 در اکثر بازارها به جای Snapdragon 8 Gen 3 صرفه‌جویی می‌کند، برای ارائه حداقل گزینه ذخیره سازی 256 گیگابایتی برای همه مدل‌ها در سری پرچمدار Sammyدر سال 2024 استفاده خواهد شد. همچنین، پول اضافی ممکن است برای افزایش حافظه رم تا 12 گیگابایت در Galaxy S24 و Galaxy S24 + و شروع Galaxy S24 Ultra با 16 گیگابایت رم استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.