گوگل در حال توسعه فناوری GIFI است

 گوگل در حال توسعه فناوری GIFI برای تولید تصاویر هوش مصنوعی در نتایج Google Images یا بهره گیری از آن در ربات چت مرورگر در کروم است.

به گزارش تکناک، بر اساس آنچه نیویورک تایمز در گزارش خود درباره محصولات گوگل با ویژگی‌های هوش مصنوعی مولد عنوان کرده است، این شرکت قبلاً مولدهای متن به تصویر Imagen و Parti خود را به نمایش گذاشته بود و در ماه فوریه احتمال ارائه آن در  Gboard اندروید را اعلام کرد.

گوگل به طور رسمی پیش‌نمایشی از چنین ابزاری را برای محصولات Workspace خود ارائه داده است، از جمله ابزارهایی مانند Slides، تا دسترسی به منابع موجود در هنگام ایجاد ارائه‌ها را سهل و آسان کند.

ربات چت Searchalong به عنوان یک ابزار دیگری در گوگل کروم مورد استفاده قرار می‌گیرد که هنگام مرور صفحات وب، کاربران می‌توانند به سادگی سوالات خود را مطرح کنند. با این ربات چت، کاربران در هنگام جستجوی اقامتگاه، به راحتی می‌توانند در مورد مسائل مرتبط نیز جستجو کنند.

همچنین، Tivoli Tutor به کاربران امکان آموزش زبان جدید را از طریق مکالمات متنی با هوش مصنوعی می‌دهد. طبق اطلاعات فعلی، این ابزارها، ایده‌هایی برای مراحل مختلف توسعه دارند.

گوگل در حال بررسی امکان ارائه قابلیت جستجوی موسیقی از طریق مکالمه با یک ربات چت نیز است. این قابلیت ممکن است با سرویس YouTube Music هماهنگ شده باشد یا فقط به صورت یک ابزار جستجو در گوگل ارائه شود. از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی در گوگل می‌توان به استفاده از A.I برای کمک به افراد در نقشه‌برداری با Google Earth اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.