10 عکس برتر شفق قطبی در سال 2022

دن زافرا، در وبلاگ عکاسی سفر خود Capture the Atlas، انتخاب های خود را برای 25 عکس برتر شفق قطبی سال 2022 از عکاسان سراسر جهان منتشر کرد.

ما 10 مورد از این عکس های شگفت انگیز شفق قطبی (aurora polaris : natural light display that occurs in the sky, primarily at high latitudes (near the Arctic and Antarctic on Earth) or even on other planet) را در تک ناک با شما به اشتراک می گذاریم. عکسها اینجا از شش کشور و شامل نورهای جنوبی نیوزیلند است و می توانید مجموعه کامل 25 تصویر را در وب سایت زافرا مشاهده کنید.

Auroraverse

Tor-Ivar Nass این تصویر را در Nordreisa، نروژ گرفته است. Tor-Ivar گفت: وقتی شفق‌های شمالی در آسمان شب پدیدار می‌شوند، تمرکز بر ترکیب بندی برای عکاسی شما ارزش نهایت تلاش را دارد، زیرا ظهور این نورها خیلی سریع اتفاق می‌افتد. حتی برای یک عکاس باتجربه، تمرکز بر لذت بردن از شفق قطبی در حین عکاسی بسیار سخت است.»

خانه Elves

آسیر لوپز کاسترو این تصویر را در استوکنس، ایسلند گرفته است. آسیر گفت: در آخرین سفرم به ایسلند، تصمیم گرفتم شانس خود را در یکی از نمادین ترین مکان های آن امتحان کنم، مکانی جادویی برای هر عکاس منظره. روز قبل برف بارید و هوا برف های ریخته شده را با شن های ریز مخلوط کرد و بافت زمین را فوق العاده زیبا کرد. سپس آسمان بقیه کارها را انجام داد و این شفق قطبی زیبا را ایجاد کرد .

Nordic Quetzal

لوئیز سولانو این تصویر را از شفق قطبی در Dyrhólaey، ایسلند گرفته است. لوئیس گفت: این شفق قرمز کمیاب که پس از یک رویداد خورشیدی قدرتمند در ایسلند درخشید، من را به یاد پرنده نمادین استوایی کشورم کوتزال انداخت.

من مجبور شدم یک پانورامای عمودی بگیرم زیرا لنز 14 میلی متری من به اندازه کافی عریض نبود تا عظمت این شفق را به تصویر بکشد.

پردازش و ویرایش این تصاویر سخت بود زیرا با رنگ قرمز منحصر به فرد غیر واقعی به نظر می رسیدند. این باعث شد به تمام افسانه هایی که این پدیده طبیعی در تمدن های باستانی تولید کرده است فکر کنم.

زیر آسمان شمالی

ریچل جونز راس این تصویر را در رشته کوه Tombstone ، منطقه یوکان، کانادا گرفته است. او گفت:  ما داستان هایی درباره سرزمین خورشید نیمه شب شنیده ایم، زمانی که خورشید واقعاً غروب نمی کند. اما در زمستان، 3-4 روز در هر ماه وجود دارد که ماه غروب نمی کند (دور قطبی) و 3-4 روز در هر ماه که طلوع نمی کند! در بازدید من، چهار شب بود که ماه به بالای افق نرسید و من شب‌های تاریکی را برای عکاسی شفق داشتم.

 

فانوس دریایی میشیگان

ماری بس کیزنسکی این تصویر را در فانوس دریایی Point Betsie در فرانکفورت، میشیگان گرفته است. او گفت: من تصمیم گرفتم Point Betsie را به عنوان مکان اصلی خود برای این تعقیب و گریز شفق قطبی انتخاب کنم.  آنجا خیلی شلوغ بود. پیدا کردن چند دوست جدید سرگرم کننده بود، و ما در حالی که منتظر حضور شفق قطبی بودیم، گپ زدیم. حوالی ساعت 11:30 شب، او خودش را نشان داد. تشویقش کردیم. دست زدیم. این چیزی است که همه آن را ارزشمند می کند!

شفق قطبی فانوس دریایی

داگلاس تورن این تصویر را در فانوس دریایی ناگت پوینت در نیوزیلند گرفته است. داگلاس نوشت: فانوس دریایی ناگت پوینت در سمت شرقی جزیره جنوبی نیوزلند قرار دارد.

این فانوس دریایی بالای صخره‌های معروفی قرار دارد که کاپیتان کوک آن‌ها را به این دلیل که شبیه تکه‌های طلا بودند نامگذاری کرد.

فانوس دریایی بر روی پرتگاه قرار دارد، جایی که اقیانوس با آسمان تلاقی می کند. از اینجا می‌توانید منظره‌ای پانوراما از دریاهای جنوب داشته باشید.

نور بر کرلاوگار

یان کراوز این تصویر را در Suðurland، ایسلند گرفته است. یان گفت: در ابتدا قرار بود پرواز من به خانه حدود 12 ساعت قبل از این طوفان شدید خورشیدی انجام شود، اما به محض اینکه آب و هوای عالی و پیش بینی های شفق قطبی را دیدم، می دانستم که فقط باید برنامه هایم را تغییر دهم و سفرم را یک روز اضافی تا پایان آن تمدید کنم.

در تعقیب نور

دیوید اریکسن این تصویر شفق قطبی را در یخچال کاستنر آلاسکا گرفته است. دیوید می‌گوید: آنچه در این عکس به تصویر نمی‌آید، چندین شب است که در دمای زیر صفر در این غار سرگردان بودم و منتظر بودم تا فقط یک رنگ سبز از میان این پنجره یخ زده ببینم. می‌دانستم که جهش جرمی اخیر تاج (CME) ممکن است به اندازه‌ای قوی باشد که این پیاده‌روی نیمه شب 2 ساعته ارزش سفر را داشته باشد. وقتی به سمت غار رفتم، پیاده روی من به سرعت تبدیل به یک دویدن کامل شد زیرا دیدم آسمان با رنگ های باشکوه شکافته شده است.

Inception

جولیو کوبیانچی این تصویر شفق قطبی را در جزایر لوفوتن نروژ گرفته است. جولیو گفت: هدف من عکاسی از یک شفق دوتایی و کمان راه شیری بود تا به مجموعه خود اضافه کنم. من چند سالی بود که این پانو را برنامه ریزی کرده بودم و در نهایت، همه عناصر هماهنگ شدند. در زیر کهکشان راه شیری، می توانید کهکشان آندرومدا را در وسط دو کمان مشاهده کنید. یک شهاب سنگ نیز کار را تمام کرده است. بالای یک شفق رنگارنگ، دب اکبر است! در شمال، هنوز می توانید نور خورشید را که تازه غروب کرده است ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.