10 نکته جالب از هوش مصنوعی ChatGPT

مایکروسافت برای پیشی گرفتن از برترین موتور جستجوی اینترنتی جهان یعنی گوگل، در طرحی نوآورانه هوش مصنوعی ChatGPT را عرضه کرده است.

به گزارش تکناک، این ربات چت که توسط OpenAI توسعه یافته است، در چند ماه اخیر سرو صدای زیادی در رسانه ها ایجاد کرده است. ChatGPT  راه حل های کامل و دقیق برای اکثر سوالات با اثربخشی تقریبا کامل ارائه می دهد.

1- ChatGPT  می تواند به زبان طبیعی بفهمد و پاسخ دهد.این فناوری از یادگیری عمیق برای تولید متنی شبیه انسان استفاده می کند که می تواند به همه چیز از داستان ها، راه حل های ریاضی گرفته تا مقالات نظری پاسخ دهد.

2- ChatGPT می تواند نظرات قبلی را در یک مکالمه به خاطر بسپارد و با حافظه منحصر به فرد خود آنها را برای کاربر بازگو کند.

3- مایکروسافت برای پیشی گرفتن از برترین موتور جستجوی جهان یعنی گوگل، در طرحی نوآورانه ای قصد دارد هوش مصنوعی ChatGPT  را به موتور جستجوی Bing بیاورد.

4- عرضه ChatGPT و قابلیت های بالای آن برای تولید محتوا و مقالات علمی موجی از نگرانی را در نزد مدیران مدارس و دانشگاه ها و مراکز فرهنگی ایجاد کرده است. این نگرانی ها به جایی رسیده که شرکت سازنده برای تمایز بین متون نوشته شده توسط انسان و هوش مصنوعی، ابزار جدیدی را به نام The classifier معرفی کرد.

5- مایکروسافت در تلاش است تا نسخه سریع‌تر ChatGPT ، معروف به GPT-4 را در هفته‌های آینده در موتور جستجوی  بینگ (Bing )  بگنجاند.این ادغام باعث می شود که بینگ از GPT-4 برای پاسخ دادن به سؤالات جستجو  شده استفاده کند.

6- دسترسی آزاد نامحدود به ربات چت ChatGPT  ممکن است به دلیل معرفی نسخه پولی  ChatGPT Professional توسط OpenAI با قیمت 42 دلار در ماه پایان یابد.گفته شده نسخه پولی از سرعت پاسخگویی سریع‌تر، دسترسی مطمئن‌تر و دسترسی اولویت‌بندی شده به ویژگی‌های جدید برخوردار است.

7- ناشران علمی بزرگ مانند Springer Nature و Elsevier تصریح کرده اند که ChatGPT را به عنوان نویسنده در انتشارات خود در نظر نخواهند گرفت.

8- تعداد کاربران ChatGPTتنها در 40 روز از 10 میلیون کاربر روزانه فراتر رفت و از رشد سریع اولیه اینستاگرام محبوب سبقت گرفت. به گفته کارشناسان سبقت ChatGPT از اینستاگرام با جذب حداقل 20 میلیون کاربر ماهانه بسیار چشمگیرتر نیز به نظر می‌رسد.

9- پل بوکهایت خالق جیمیل در مورد بقای تجارت جستجوی گوگل با ظهور ChatGPT  اظهار نظر جالبی را مطرح کرده است .او در توییتی نوشت فکر می کند با وجود ChatGPT کسب و کار گوگل حداکثر دو سال دوام خواهد آورد.

10- گوگل در تلاش است تا با افزودن قابلیت‌هایی مشابه ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT  به موتور جستجوی خود به تهدید OpenAI پاسخ دهد. گوگل در حال آزمایش یک ربات چت هوش مصنوعی به نام بارد است که به سوالات مطرح شده با زبان طبیعی درست مانند ChatGPT پاسخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.