2 ترفند ساده برای افزایش سرعت آیفون های قدیمی

آیا آیفون های قدیمی شما با به‌روزرسانی به iOS 16 کند شده است؟ نگران نباشید، تنها با خاموش کردن دو ویژگی بررسی شده در ادامه می‌توانید دستگاه خود را سریعتر کنید.

به گزارش تکناک، iOS 16 دارای مجموعه ای از ویژگی های شگفت انگیز برای آیفون است. اما با ارائه موارد جدید، بار اضافی روی پردازنده تلفن وارد می شود. ممکن است این مسأله در مورد جدیدتر سری‌های آیفون مانند آیفون 14 یا آیفون 13 چندان قابل تشخیص نباشد، اما در گوشی ای مانند آیفون 8 یا حتی آیفون X، ممکن است با iOS 16 دچار دردسر شوید.

با خاموش کردن چند ویژگی می توان کمی عملکرد دستگاه را بهبود بخشید و RAM خود را به منظور جلوگیری از بارگیری چندین باره برنامه‌ها آزاد نگه داشت. در این راهنما تنها به دو مورد از این ویژگی‌ها  که احتمالاً مواردی هستند که اصلاً به آنها اهمیت داده نمی‌شود، پرداخته شده است.

حذف همه ویجت‌های صفحه اصلی

digikala

ویجت ها در واقع می توانند سرعت گوشی را بسیار کند کنند. این موارد اساساً بخشی از یک برنامه با به‌روزرسانی مداوم برای ارائه آخرین اطلاعات، مانند آب و هوا، هستند. این به روز‌رسانی مداوم همچنین به معنی استفاده مداوم از رم دستگاه و حتی ایجاد موانع برای انجام برخی عملکردها به خصوص در صورت وجود ویجت‌های بسیار در صفحه اصلی است.

حذف ویجت ها آسان است. بدین منظور، صفحه اصلی دستگاه خود را با نگه داشتن یک ویجت یا نماد برنامه و سپس انتخاب Edit Home Screen در حالت ویرایش قرار دهید. اکنون به سادگی روی دکمه “-” در سمت راست بالای ویجت ضربه زده و آن را حذف کنید.

غیر فعال کردن ویژگی Shared with You اپل

این ویژگی تقریبا بیهوده است و احتمالاً هرگز از آن استفاده نکرده اید. هر زمان شخصی موردی را در برنامه Messages برای شما ارسال کند، iOS 16 آن را در برنامه مربوطه به منظور گم نشدن در رشته پیام‌ها، نمایش می‌دهد. برای مثال، اگر شخصی یک قسمت از یک پادکست را با شما به اشتراک بگذارد، قسمت ارسال شده در برنامه Podcasts قابل مشاهده خواهد بود. همین امر در مورد عکس‌ها در برنامه Photos و غیره نیز صدق می کند. این ویژگی ممکن است در برخی مواقع مفید واقع شود، اما تنها باعث انجام کارهای بیشتر غیر ضروری توسط آیفون می‌شود.

می‌توان با مراجعه به Settings > Messages > Shared with You، و با خاموش کردن گزینه Automatic Sharing این ویژگی را غیرفعال کرد.

ویژگی دیگر مؤثر بر سرعت دستگاه

یکی از ویژگی‌های مؤثر بر عمر باتری و سرعت عملکرد دستگاه، Screen Time است. این گزینه یک راه عالی برای پیگیری برنامه‌ها و اطلاع از میزان استفاده از آنها است، اما مقدار زیادی از قدرت پردازشی دستگاه را در پس زمینه مصرف می کند. در صورت جدیت در استفاده از داده ها برای شکل دادن به زندگی دیجیتال خود، این ویژگی را روشن نگه دارید. در غیر این صورت، بهتر است آن را خاموش کنید.

بدین منظور، به Settings > Screen Time مراجعه و صفحه را تا انتها به پایین اسکرول کنید و سپس Turn Off Screen Time را بزنید.

با روشن بودن این ویژگی‌ها، برنامه‌هایی اجرایی در پس‌زمینه، به طور غیرمنتظره‌ای متوقف و دوباره از ابتدا بارگیری می‌شوند، که این مسأله به نوبه خود باعث کاهش عمر و عملکرد باتری و همچنین سرعت آیفون می‌شود.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.