2 ترفند ساده برای کاهش مصرف باتری در iOS 16

آیا باتری گوشی آیفون شما همیشه رو به اتمام است؟ ممکن است بتوان با ایجاد چند تغییر ساده به کاهش مصرف باتری کمک کرد.

آیا باتری گوشی آیفون شما همیشه رو به اتمام است؟ ممکن است بتوان با ایجاد چند تغییر ساده به کاهش مصرف باتری و در نتیجه دوام بیشتر باتری آیفون شما کمک کرد.

به گزارش تکناک، توجه به شارژ آیفون خود با کابل های مناسب یا استفاده از پاور بانک نیز می‌تواند در چنین مواقعی موثر باشد.

همچنین می‌توان حالت Low Power Mode را همیشه فعال کرد و یا از حالت هواپیما در مواقع کاهش درصد باتری به منظور حفظ باتری کم باقی‌مانده استفاده کرد.

با این حال، اگر از iOS 16 استفاده می کنید، راه های جدیدی به منظور کاهش مصرف باتری و در نتیجه حفظ باتری آیفون خود برای مدت طولانی‌تر وجود دارد.

دو ویژگی جدید iOS 16 بررسی‌شده در این مقاله، باتری آیفون را در سطوح مختلف مصرف می‌کنند و با غیر فعال کردن آنها می‌توان در مصرف باتری صرف‌جویی کرد. همچنین به منظور صرفه‌جویی بیشتر می‌توان از به روز شدن برنامه ها در پس زمینه جلوگیری یا باتری آیفون خود را تعویض کرد.

digikala

ویجت ها را از صفحه قفل خود حذف کنید

ویجت‌های موجود در صفحه قفل، برنامه‌های را مجبور به اجرا خودکار در پس‌زمینه و به‌روزرسانی دائم اطلاعاتی برای نمایش داده‌ها مانند امتیازات مسابقه یا آب و هوا در ویجت‌ها می‌کنند. از آنجایی که این برنامه‌ها به دلیل فعال‌بودن دائمی ویجت‌ در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، در نتیجه به طور مداوم انرژی تخلیه می‌کنند.

در صورت تمایل به صرف‌جویی در مصرف باتری در iOS 16 ، بهترین کار حذف ویجت‌ها از صفحه قفل (و صفحه اصلی) است. ساده ترین راه برای انجام این کار، رفتن به نمایه صفحه قفل دیگر، نگه‌داشتن انگشت خود روی صفحه قفل موجود و سپس انتخاب صفحه قفلی بدون ویجت است.

با این حال، اگر می‌خواهید ویجت‌ها را از صفحه قفل موجود حذف کنید، صفحه قفل خود را فشار دهید، Customize و سپس Lock Screen را انتخاب کنید، روی کادر ویجت و سپس دکمه «-» جلوی هر ویجت را بزنید و آنها را حذف کنید.

بازخورد لمسی صفحه کلید را خاموش نگه دارید

لرزش صفحه کلید هنگام تایپ اخیراً در iOS 16 با عنوان بازخورد لمسی(haptic feedback) در آیفون ارائه شده است و به جای شنیدن صداهای کلیک متفاوت، هر کلید شامل یک لرزش به عنوان  بازخورد لمسی می‌شود و در حین تایپ تجربه ای فراگیرتر ارائه می دهد. با این حال، طبق گفته اپل، همین ویژگی ممکن است بر عمر باتری (battery : assembly of one or more electrochemical cells, used to provide devices with stored electrical energy) نیز تأثیر بگذارد.

طبق اطلاعات صفحه پشتیبانی اپل در مورد صفحه کلید، بازخورد لمسی “ممکن است عمر باتری آیفون را تحت تاثیر قرار دهد.” هیچ جزئیاتی در مورد میزان مصرف باتری توسط این ویژگی صفحه کلید ارائه نشده است، اما در صورت تمایل به صرف‌جویی در مصرف باتری، بهتر است این ویژگی را غیرفعال نگه دارید.

خوشبختانه این ویژگی به طور پیش فرض روشن نیست و اگر خودتان آن را فعال کرده اید، به Settings > Sounds & Haptics > Keyboard Feedback بروید و Haptic را خاموش کنید.

Live Activities و iCloud Shared Photo Library اگرچه هنوز منتشر نشده اند، احتمالا دو ویژگی دیگر موثر بر تخلیه باتری (منبع انرژی الکتریکی ذخیره شده، متشکل از یک یا چند سلول شیمیایی) در iOS 16 خواهند بود.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.