215 تقاضای صنعتی به شرکت‌ های دانش‌بنیان متصل شد

215 تقاضای صنعتی به شرکت‌های دانش‌بنیان متصل شد

طی یک سال اخیر به کمک کارگزاران فناوری 215 تقاضای صنعتی که با تولیدات یا خدمات حوزه نانو مرتبط بودند؛ دریافت و به شرکت‌ های دانش‌‌بنیان عرضه شد.

به گزارش تک ناک، صنایع عمران، نانومواد، نانوپوشش‌ها و صنایع پلیمری هم بیشترین سهم از تقاضاهای عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

این اتفاق حاصل تلاش کارگزاران ترویج صنعتی است که در قالب تیم های تخصصی فناوری نانو با حضور در رویدادهای صنعتی، ضمن برقراری ارتباط، مشاوره و معرفی توانمندی های صنعتی فناوری نانو و راه حل های نانوفناورانه به مدیران و فعالان ، نسبت به جمع‌آوری و بررسی نیازها و مشکلات واحدهای تولیدی اقدام و آنها را به شرکت های دانش‌بنیان متصل می کنند.

موضوعات مطرح شده از سوی مدیران و کارشناسان در فرم های ثبت تقاضای صنعتی وارد و برای ارائه راه حل و رفع مشکل مطرح شده با استفاده از فناوری نانو وظرفیت شرکت های دانش‌بنیان از طریق برنامه‌ها و سازوکارهای متعدد موجود اقدام می شود.

بر اساس آمارهای ثبت شده عمران با 34 درصد تقاضا در رتبه نخست نیازهای فناورانه قرار گرفته است. همچنین صنایع پلیمری با 27 درصد و نفت، گاز، پتروشیمی و نانو مواد با 15 درصد هم در صدر جدول قرار دارند.

طی یک سال گذشته کارگزاران ترویج فناوری نانو ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و مراجعه حضوری در بخش های مختلف شهرک های صنعتی و سایر شرکت ها، در راستای ترویج با حمایت ستاد نانو به صورت رودررو به معرفی توانمندی های  فناوری نانوی ایرانی و برنامه های حمایتی با هدف به کارگیری فناوری نانو در صنایع و معرفی ظرفیت ها و راه حل های نانوفناورانه موجود پرداختند در این مدت 182 بازدید از شرکت های  تولیدی مختلف توسط کارگزاران ترویج صنعتی ستا نانو صورت گرفت.

این افراد در واقع پل ارتباطی میان دانش و صنعت هستند و به تجاری شدن دستاوردهای فناورانه کمک می‌کنند. یکی از مهم ترین ماموریت های آنها توسعه بازار محصولات نانو فناوری ایران ساخت است. ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم از فعالیت این کارگزاران فناوری حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.