3 جایگزین مطمئن برای مرورگر خطرناک گوگل کروم

بر اساس نظرسنجی Atlas VPN، گوگل کروم در صدر فهرست خطرناک ترین مرورگرهای سال قرار دارد، بنابراین ممکن است بخواهید مرورگر کروم در موبایل و دسکتاپ خود را با یک مرورگر امن جایگزین کنید یا اقدامات امنیتی بیشتری برای آن انجام دهید.

به گزارش تکناک، برای مدتی است موضوع در حال بررسی است و اخیراً تهدیدات و آسیب پذیری های بسیاری در کروم یافت شده است. همچنین نسبت به قبل تغییراتی داشته است. بنابراین، توصیه بر این است که اگر می خواهید دستگاه تلفن همراه شما ایمن تر باشد، به این اطلاعات دقت کنید.

گوگل کروم، مرورگری با کمترین ایمنی

طبق گزارش پایگاه داده آسیب‌پذیری VulDB، تاکنون 303 نقص در گوگل کروم طی 2022 یافت‌شده‌است. تعداد کل آسیب‌پذیری‌های آن شامل 3159 مورد تا کنون بوده‌است. این مرورگر نه تنها محبوب ترین مرورگر تاریخ است با این حال آسیب پذیرترین نیز در سال 2022 می‌باشد.

digikala

این اعداد بر اساس داده های ارائه شده توسط پایگاه داده آسیب پذیری VulDB ارائه شده‌است. این مقاله به بررسی کلی آسیب‌پذیری‌های ارسال شده به این پایگاه داده از اول ژانویه ۲۰۲۲ تا ۵ اکتبر ۲۰۲۲ می‌پردازد. این تحقیق بر تعداد کل آسیب‌پذیری‌ها (از جمله آسیب‌پذیری‌های اصلاح شده) متمرکز است، اما شدت آسیب‌پذیری‌ها را تحلیل نمی‌کند.

در ذکر جنبه‌های مثبت گوگل کروم، می‌توان به دریافت به‌روزرسانی‌های منظم آن اشاره‌کرد. در نتیجه، هنگام شناسایی آسیب‌پذیری‌ها، اصلاحات سریع در آن قسمت صورت می‌گیرد.

از دانلود فایل از وب سایت های ناشناس و کلیک بر روی لینک هایی که به آنها اعتماد ندارید، و به خصوص اگر منبع آن مشکوک به نظر می‌رسد، خودداری کنید.

علاوه بر این، شما باید همیشه آن را به روز نگه دارید. پس از استفاده از مرورگر خود برای مراجعه به یک وبسایت، مراقب مواجهه با مساله عجیب در دستگاه تلفن همراه یا دسکتاپ خود باشید.

مرورگرهای جایگزین گوگل کروم

3 جایگزین مطمئن برای مرورگر خطرناک گوگل کروم  

اگر گوگل کروم (Google Chrome : desktop web browser developed by Google) را دیگر امن نمی‌دانید، با وقوع خطاهای زیادی مواجه می‌شوید، یا نیاز شمارا برطرف نمی‌کند و یا به افزایش امنیت مرورگر خود نیاز دارید و تغییر مرورگر خود را ضروری می‌دانید، چند گزینه برای استفاده شما وجود دارد.

مرورگر MICROSOFT EDGE: بسیار سریع و موثر

این مرورگر در سال جاری تاکنون 103 آسیب پذیری داشته است که آن را به یک جایگزین جذابی برای استفاده روزانه تبدیل می‌کند. همچنین به طور قابل توجهی با آسیب‌پذیری کمتری نسبت به گوگل کروم مواجه بوده و همواره شرکت سعی در اصلاح آن‌ها  به محض وقوع دارد.

از طریق دستگاه تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری که وارد آن شوید، حریم خصوصی، کنترل، بهره وری و تجربه روان تری برای شما فراهم می کند. قابلیت همگام‌سازی گذرواژه‌ها، موارد دلخواه، مجموعه‌ها و اطلاعات ذخیره‌شده میان دستگاه‌های دیگر را دارد. با استفاده از حالت immersive reader در آن، قابلیت حذف تبلیغات، همچنین امکان جستجوی بصری یا صوتی و کنترل بیشتر داده ها را فراهم می‌کند.

مرورگر MOZILLA FIREFOX خصوصی‌ترین مرورگر

علیرغم 117 آسیب پذیری فایرفاکس در سال اخیر، میزان آن به طور قابل توجهی کمتر از کروم است، و آن را به یک انتخاب فوق العاده برای استفاده در دستگاه تلفن همراه و دسکتاپ شما تبدیل می کند.

این مرورگر معروف به خاطر سطح بالای حریم خصوصی خود متمایز است و با سایر بهبودهای صفحه اصلی، شامل پس‌زمینه‌های نسخه محدود نیز ارائه می شود.

مرورگر OPERA ایمن ترین مرورگر

از آنجایی که هیچ آسیب‌پذیری از جانب Opera در سال گذشته گزارش نشده است، بهترین انتخاب از نظر امنیتی به‌حساب می‌آید. احتمال بروز نقص در صورت دانلود و استفاده منظم توسط کاربران بیشتر وجود دارد. اما قطعا از امن ترین مرورگرهای حال حاضر محسوب می‌شود.

به لطف VPN خصوصی آن، توانایی جستجوی خصوصی و ایمن تر با استفاده از مرورگر Opera را خواهید داشت. به دلیل کاربری آسان و وجود ارتقاهای متعدد، اکنون استفاده از آن از بهترین راه حل های موجود است و چند گزینه از جمله حالت خصوصی، حالت تیره و موارد دیگری ارائه می دهد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.