این 4 ویژگی جدید به ChatGPT می‌آیند

به‌زودی ChatGPT میزبان ویژگی‌های جدید بسیاری می‌شود که در این مطلب، چهار نمونه از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

به‌گزارش تک‌ناک، با‌توجه‌به اینکه ChatGPT (artificial intelligence chatbot developed by OpenAI) یکی از چت‌بات‌های بزرگ و محبوب‌ به‌شمار می‌آید، شرکت OpenAI فشار رقبایی مانند Bing Chat و Google Bard را به‌شدت احساس می‌کند.

با درنظرگرفتن پیشرفت‌های درخورتوجه چت‌بات بارد گوگل از زمان راه‌اندازی، شرکت توسعه‌دهنده‌ی ChatGPT نیاز دارد تا با محصولات رقبا هماهنگ شود و حتی قابلیت‌هایی بیش از آن‌ها ارائه دهد. به‌همین‌دلیل، کنفرانس توسعه‌دهندگان OpenAI مهم بود و برخی از این تغییرات باید جالب باشند.

چت‌بات ChatGPT یکی از پلتفرم‌های سریع‌ رو‌به‌رشد است که بیش از 100‌میلیون نفر کاربر هفتگی دارد. سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، این آمار را در اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان این شرکت فاش کرد. در همان رویداد، OpenAI به چندین ویژگی جدید اشاره کرد که به ChatGPT اضافه خواهند شد. در‌ادامه، چهار نمونه از این ویژگی‌ها اشاره خواهیم کرد.

1. API جدید تبدیل متن به گفتار ChatGPT ، گفتاری با کیفیت انسانی ایجاد می‌کند

این 4 ویژگی جدید به ChatGPT می‌آیند

OpenAI در رویداد خود API جدید متن به گفتارش را رونمایی کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند با پرداخت 0.015 دلار برای هر 1,000 کاراکتر ارسالی از آن استفاده کنند. شش صدای از‌پیش‌تنظیم‌شده برای انتخاب وجود دارد که همگی با لهجه‌های مختلف، واقع‌گرایانه به‌نظر می‌رسند و برای هر‌کسی که از ای‌پی‌آی ChatGPT شرکت OpenAI استفاده می‌کند، دردسترس خواهد بود.

۲. کاربران می‌توانند GPT های شخصی خود را ایجاد کنند

در آینده‌ی نزدیک، کاربران ChatGPT Plus می‌توانند GPTهای خود را آموزش دهند. این‌ها مدل‌های سفارشی به‌شمار می‌آیند که معادل برنامه‌ها روی تلفن هوشمند هستند و می‌توانند کارهای خاصی انجام دهند. سپس، می‌توان آن‌ها را از‌طریق لینک یا فروشگاه سفارشی OpenAI که بعدها راه‌اندازی می‌شود، به‌اشتراک گذاشت.

خالقان این GPTها اگر تصمیم بگیرند آن‌ها را بفروشند، سهمی از سود را به‌خاطر تلاش‌هایشان دریافت خواهند کرد؛ هرچند هنوز مشخص نیست که این مبلغ چقدر خواهد بود. نکته‌ی مهم این است که برای ساخت GPT‌ها به مهارت برنامه‌نویسی نیازی نیست.

در مثال بالا، شما می‌توانید عکس‌هایی از مواد غذایی در یخچال خود بگیرید و از آن بخواهید که چند دستور غذایی پیشنهاد کند. گزارش‌های اولیه نشان می‌دهند که این ویژگی فعلاً چندان دقیق کار نمی‌کند. چت‌بات‌ها را به‌سادگی می‌توان برای کاربردهای خاصی آموزش داد. در تئوری، آن‌ها باید در آنچه آموزش دیده‌اند، موفق ظاهر شوند. راه‌اندازی و به‌دست‌آوردن این ویژگی به‌عنوان چیزی که کاربران مایل باشند برای آن بهایی پرداخت کنند، مدتی طول خواهد کشید؛ اما قطعاً امیدوار‌کننده است.

۳. GPT-4 Turbo باعث پیشرفت‌های عظیمی خواهد شد

GPT-4 هنوز فقط برای کاربران مشترک نسخه‌ی Plus دردسترس است؛ اما OpenAI به‌تازگی GPT-4 Turbo را معرفی کرده است که بهتر کار می‌کند و سریع‌تر است و استفاده از آن ارزان‌تر خواهد بود. این مدل تا آوریل‌2023 با داده‌های غنی آموزش دیده است و مقدار زیادی از داده‌ها را در پرسش اولیه می‌تواند جای دهد. GPT-4 Turbo پنجره‌ی زمینه‌ی ۱۲۸کیلوبایتی دارد که OpenAI می‌گوید معادل بیش از 300 صفحه متن در یک پرسش است.

۴. OpenAI از کاربران سازمانی متهم به نقض حق تکثیر حمایت خواهد کرد

همان‌طور‌که مایکروسافت و گوگل متعهد شده‌اند، OpenAI از کاربران سازمانی متهم به نقض حق تکثیر از‌طریق برنامه‌ای موسوم به «سپر حق تکثیر» حمایت خواهد کرد. OpenAI اعلام کرده است:

اکنون وارد عمل شده‌ایم و از مشتریان خود دفاع می‌کنیم. همچنین، هزینه‌های ناشی از اعمال آن‌ها را در‌صورت مواجهه با ادعاهای قانونی درباره نقض حق تکثیر پرداخت می‌کنیم.

جزئیاتی درباره‌ی چگونگی یا حتی مکان کارکرد آن وجود ندارد؛ اما OpenAI می‌خواهد کاربران از استفاده از هوش مصنوعی مولد در زمینه‌های حرفه‌ای احساس راحتی کنند و این سپر حمایتی روش مناسبی برای دستیابی به این هدف است.

1 دیدگاه برای “این 4 ویژگی جدید به ChatGPT می‌آیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.