ساخت نسخه های سفارشی برای کاربران ChatGPT امکانپذیر شد

شرکت OpenAI در حال ارائه یک پلتفرم برای ساخت نسخه‌های سفارشی ChatGPT بدون نیاز به کدنویسی برای استفاده در موارد خاص است.

به گزارش تکناک، در هفته‌های آینده، این عوامل هوش مصنوعی، که OpenAI آن‌ها را GPT می‌نامد، از طریق فروشگاه GPT قابل دسترسی خواهند بود. جزئیات دقیق درباره‌ی ظاهر و نحوه‌ی کارکرد فروشگاه فعلاً محدود است، اما OpenAI قول داده است که در نهایت مبلغی نامشخص را بر اساس میزان استفاده از GPT‌های خلق شده توسط خالقان به آن‌ها پرداخت کند.

نسخه‌های سفارشی ChatGPT (artificial intelligence chatbot developed by OpenAI) برای مشترکین پرداخت کننده‌ی ChatGPT Plus و مشتریان سازمانی OpenAI قابل دسترسی خواهند بود، که می‌توانند GPT‌هایی فقط برای استفاده‌ی داخلی را برای کارمندان خود بسازند.

نسخه‌های سفارشی ChatGPT امروز دوشنبه در DevDay، اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان OpenAI (American artificial intelligence research organization) که در سان فرانسیسکو برگزار شد، رونمایی شدند.

در این رویداد شرکت همچنین از یک نسخه‌ی تقویت شده و ارزان‌تر GPT-4، کاهش قیمت‌ها برای توسعه‌دهندگانی که از مدل‌های آن در برنامه‌های خود استفاده می‌کنند، و خبر رسیدن چت‌جی‌پی‌تی به یک رقم حیرت‌انگیز 100 میلیون کاربر هفتگی، خبر داد.

OpenAI در بیانیه‌ای که با The Verge به اشتراک گذاشته شده است، گفت:

«از زمان راه‌اندازی ChatGPT، مردم راه‌هایی را برای سفارشی‌سازی ChatGPT با روش‌های خاصی که از آن استفاده می‌کنند درخواست می‌کنند.ما دستورالعمل‌های سفارشی را در ماه ژوئیه راه‌اندازی کردیم که به شما امکان می‌داد تنظیماتی را اعمال کنید، اما درخواست‌ها برای کنترل بیشتر ادامه داشت. بسیاری از کاربران حرفه ای تر فهرستی از دستورات و مجموعه دستورالعمل‌ها را که با دقت ساخته شده‌اند، نگهداری می‌کنند و به صورت دستی آنها را در ChatGPT کپی می‌کنند. اکنون GPT ها همه این کارها را برای شما انجام می دهند.”

در طول این رویداد شرکت OpenAI ، رباتی به نام «مربی نویسندگی خلاق» یک PDF آپلود شده از نمونه نوشتاری را نقد کرد. در طی یک دوره حدود دو دقیقه‌ای، حضار دیدند که چگونه یک GPT دیگر برای کمک به شرکت‌کنندگان در جهت‌یابی در رویداد DevDay راه‌اندازی شد. پلتفرم به صورت خودکار چت بات را “راهنمای رویداد” نام‌گذاری کرد، تصویر پروفایلی برای آن با استفاده از DALL-E ایجاد کرد، و یک ضمیمه PDF حاوی برنامه رویداد را برای اطلاع‌رسانی به پاسخ‌های آن تولید کرد.

رابط کاربری OpenAI به شما امکان می‌دهد تعیین کنید که یک GPT چگونه باید قبل از انتشار با افراد تعامل داشته باشد. چت بات  “راهنمای رویداد” در مراسم DevDay ، دستور داشت تا مفید و مختصر باشد و از تداخل در زمان‌بندی‌ها اجتناب کند. OpenAI چندین پرسش برای آغاز مکالمه به صورت خودکار تولید کرده است، مانند “اولین جلسه امروز چیست؟”

به هر نسخه‌ سفارشی چت‌جی‌پی‌تی (بات مکالمه هوش مصنوعی، توسعه یافته توسط اوپن ای‌آی) می‌توان دسترسی به مرور وب، DALL-E و ابزار تفسیر کد OpenAI برای نوشتن و اجرای نرم‌افزار داده شود. همچنین یک بخش “دانش” در رابط سازنده برای بارگذاری داده‌های سفارشی وجود دارد، مانند برنامه رویداد DevDay. با ویژگی دیگری به نام Actions، OpenAI اجازه می‌دهد GPT‌ها به خدمات خارجی برای دسترسی به داده‌هایی مانند ایمیل‌ها، پایگاه‌های داده و موارد دیگر متصل شوند، که از Canva و Zapier شروع شده است.

عرضع نسخه‌های سفارشی ChatGPT به این معناست که OpenAI اکنون با سایر پلتفرم‌های ربات‌های هوش مصنوعی مانند Character.AI و Meta وارد رقابت شده است. متا اخیراً تعداد زیادی از شخصیت‌های هوش مصنوعی خود را در واتساپ، اینستاگرام و مسنجر معرفی کرده است. OpenAI پلتفرم خود را به عنوان یک پلتفرم که بیشتر بر روی کاربرد متمرکز است تا بر روی ربات‌هایی که مانند انسان‌ها رفتار می‌کنند  نشان داده است، هر چند که مخالف ساخت GPT‌ها با شخصیت‌های شبه انسانی توسط افراد نیست.

خالقان نسخه‌های سفارشی ChatGPT قادر به مشاهده گفتگویی که کاربران  با آن‌ها دارند نخواهند بود و هنوز مشخص نیست که به چه داده‌های کاربردی سطح بالایی دسترسی خواهند داشت.

OpenAI می‌گوید که فعالیت‌ها را برای جلوگیری از مواردی مانند کلاهبرداری، نطق‌های نفرت‌پراکن، و “موضوعات بزرگسالانه” نظارت خواهد کرد. زمانی که فروشگاه GPT در آینده راه‌اندازی شود، OpenAI تنها عامل‌هایی را از افرادی که هویت خود را تأیید کرده‌اند، می‌پذیرد. در ابتدا، GPT‌ ها از طریق لینک‌های وب قابل به اشتراک‌گذاری خواهند بود.

در نهایت، OpenAI پلتفرم GPT خود را به عنوان گامی به سمت هدف اصلی خود می‌بیند: ایجاد یک هوش مصنوعی برتر، یا AGI.

محدود کردن دسترسی به مشترکین پرداخت‌کننده همچنین باید به افزایش درآمد شرکت که در حال حاضر به سرعت در حال افزایش است کمک کند، چرا که گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت در جستجوی ارزیابی از سرمایه‌گذاران تا سقف 90 میلیارد دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.