5 عادت برای ساخت یک کسب و کار قوی‌تر

عادت های خوب برای برقراری تعادل در کسب و کار

خود را به انجام این پنج کار عادت دهید تا خود و شرکت تان را برای موفقیت آماده کنید. راز موفقیت در کارآفرینی ساده است: ایجاد عادت  های خوب. اما همه می دانند که گفتنش آسان تر از اجرای آن است.

به گزارش تک ناک، راه اندازی یک کسب و کار یک تلاش عظیم است، و بارها و بارها دیده شده است که کارآفرینان آنقدر روی خواسته های روزمره متمرکز شده اند که فراموش می کنند استراتژیک فکر کنند.

موفقیت درازمدت، به تفکر فراتر از افق دید فعلی نیاز دارد. پیاده‌سازی سیستم‌های مناسب ابزاری است که به ایجاد فضا برای آن کار حیاتی کمک می‌کند. برای بنیان‌گذاران، این کار با اولویت‌بندی مدیریت زمان، شبکه‌سازی و رهبری تیم‌هایشان شروع می‌شود. این عادات کوچک اما قدرتمند، پایه و اساس موفقیت شما را تشکیل می دهند.

اگر سربازی رفته باشید . اولین نکاتی که به شما آموزش داده شده است این است که صبح در یک ساعت مشخص از خواب بیدار شوید و تختخواب خود را مرتب کنید. در ابتدا برای بعضی ها مشخص نیست که چرا چنین کار ساده ای اینقدر در روال روزانه ارتش اهمیت دارد، اما انجام این کار کوچک، لحن آن روز را تعیین می کند. این به تکمیل اولین کار کمک می کند. حتی اگر بقیه روز طبق برنامه پیش نرود احساس می کنید که توانسته اید کاری را انجام دهید، اگر به این عادات دقیق نگاه کنید توجه به آنها به شما کمک می‌کنند تا برای هر چیزی که در آینده پیش می‌آید، ذهنیت درستی داشته باشید.
پنج عادت وجود دارد که به هر کارآفرینی توصیه میشود تا در زندگی‌اش پیاده‌سازی کند.در ادامه مروری بر آنها خواهیم داشت.
زمان خود را به طور موثر برنامه ریزی کنید
همه بنیانگذاران کسب و کار ممکن است بیش از هر چیز دیگری در این دام بیفتند که بخواهند موفق شوند. اما تلاش برای انجام همه کارها منجر به فرسودگی شغلی می شود. برای اطمینان از اینکه زمان لازم برای انجام مؤثرترین کارهای خود را دارید، باید نسبت به برنامه زمان بندی خود بی رحم باشید.
پیشنهاد می شود از ذهنیت ساخت سطل هایی از زمان استفاده کنید. هفت یا هشت سطل زمانی در نظر بگیرید که واقعاً مهم هستند: یک سطل برای کار، پیشرفت حرفه ای، خانواده، مسافرت، ورزش و غیره وجود دارد. به هر کدام زمانی اختصاص بدهید، و وقتی روی یکی تمرکز کنید ، سعی کنید کاملاً به انجام آن متعهد باشید. از تقویم و زمان بندی خود برای همه چیز استفاده کنید.
این ایده که ابتدا خودتان را دوست داشته باشید، بسیار حقیقت دارد – این ایده باعث می شود تا همه چیز سر جای خود قرار بگیرد. لحظه ای که شروع به مقدم قراردادن دیگران بر خود می کنید، خود را در یک چاله واقعا تاریک حفر می کنید که خروج از آن سخت است.
آنقدر خودتان را دوست داشته باشید که بفهمید چه چیزهایی را باید در اولویت قرار دهید حتی چیزهایی که به کسب و کار شما مرتبط نیستند. شاید بیدار شدن از خواب و مدیتیشن، رفتن به باشگاه یا پیاده روی طولانی باشد. هر چه که باشد، اولین کاری که هر روز صبح انجام می دهید باید کاری باشد که شما را به طرز فکری مثبت و آماده برای حمله به انجام کارهای روزانه می کند.

اخبار رادنبال کنید
مرور اخبار به صورت روزانه و منظم بسیار ساده است که کارآفرینان اغلب آن را نادیده می گیرند، اما بسیار مهم است. مطلع ماندن در مورد آنچه در جهان اتفاق می افتد موضوع مرتبطی به کارآفرینی است. شما باید بتوانید در گفتگوهایی در مورد نحوه عملکرد بازارها، مسائل اقتصادی و مسائل اجتماعی شرکت کنید. برای اینکه در مورد کسب و کار خود استراتژیک باشید، باید بتوانید فرآیند های کلان و خرد را درک کنید. عادت کنید هر روز صبح اخبار را مرور کنید تا بروز باشید.
با کارکنان خود به جز مسائل کاری ارتباط بگیرید
قانون شماره یک برای مدیر خوب بودن این است که به جای اینکه فقط ارتباطات شغلی داشته باشند، بتوانند با دیگران در مورد خودشان ارتباط برقرار کنند. یک مدیرخوب متحرک باشید، به این معنا که عادت کنید در حین حرکت در دفتر با همه صحبت کنید (و منظوراز همه کسی که دستگاه قهوه‌ساز را تمیز می‌کند تا افرادی که برنامه‌ها را اجرا می‌کنند وحتی مشارکت در سطح بین المللی). وقتی مدیران فعالانه به صحبت‌های افرادشان گوش می‌دهند، ارتباطات فردی را بهتر تقویت می‌کنند، فرهنگ کاری بهتری ایجاد می‌کنند و به آن‌ها کمک می‌کند در مورد مسائل مهم یا ایده‌های عالی بعدی با احساس راحتی بیشتری به سمت شما بیایند.
شبکه سازی
شبکه‌سازی یکی دیگر از عادت‌ های ضروری است . شبکه سازی درهای زیادی را باز می‌کند، ایده‌های جدید می آورد و الهام‌بخش است. البته برخی افراد در این امر بسیار بهتر از دیگران هستند. باید یاد گرفت که چگونه شبکه سازی را محاوره ای تر کرد و به جای اینکه سعی کنید شخصی باشید که نیستم، بفهممید چگونه خودتان باشید. اگر در رویدادی به عنوان مدیر شرکت می کنید آن را جدی بگیرید و همیشه در مورد سه چیز ایده روشنی داشته باشید: چرا می روید، با چه کسی می‌خواهید ارتباط برقرار کنید و درباره چه موضوعاتی باید صحبت کنم.

از صرف انرژی بیشتر برای اشکال دیگر شبکه، از جمله در رسانه های اجتماعی، که در آن حضور قوی می تواند فرصت های بی شماری را فراهم کند غافل نشوید. من عادت دارم که به طور منظم دیدگاه خود را در مورد مسائل مختلف در لینکدین ارسال کنم. این پست‌ها فالوورهای من را وادار می‌کنند تا با این موضوعات درگیر شوند، که اغلب منجر به این می‌شود که مردم بخواهند با شما بیشتر چت کنند یا دعوت کنند تا یک سخنران مهمان در یک رویداد مربوط باشید. انجام این کار واقعاً به زمان و انرژی نیاز دارد، اما در نهایت درهای جدیدی را به روی شما باز می کند. همچنین از منظر دسترسی ارزشش را دارد، زیرا به جای گپ زدن با پنج نفر در یک ساعت، هزاران نفر را در چند ثانیه ملاقات می کنید.
اهدافی را تعیین کنید و آنها را با صدای بلند بخوانید

هدف گذاری را به یک عادت تبدیل کنید.

نیاز نیست این فرآیند پیچیده باشد. برای شروع چهارهدف بزرگی را که قصد دارید در شش ماه آینده با تیمتان انجام دهید ، یادداشت کنید . سپس درباره آنها با تیمتان صحبت کنید. وقتی علنی در مورد اهداف خود صحبت می کنید به این معنی است که می توانید مسئولیت پذیر باشید و این یک پیام مثبت برای تیم شماست که می توانند روی توانایی های شما حساب کنند و با دلگرمی بیشتر وظایفشان را انجام دهند.، بنابراین از نمایش اهداف خود نترسید. این شما را صادقانه و با انگیزه نگه می دارد تا زمانی که بفهمید چگونه می خواهید آن اهداف را به انجام برسانید.
همچنین مهم است که اهداف خود را مجدداً مرور کنید، خواه آنها اهداف روزانه در لیست کارهای شما باشند یا اهداف بزرگی که ممکن است ماهها طول بکشد تا به آنها دست یابید. شرایط تغییر می کند و ممکن است مجبور شوید دوباره اولویت بندی کنید. و این اشکالی ندارد – اهداف یک ابزار ناوبری هستند. آنها شما را در مسیر درست نگه می‌دارند و به شما توانایی درک بیشتری می‌دهند،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.