5 ویژگی مهم در تلفن‌های هوشمند آینده

پیشرفت فناوری، می توان شاهد ارائه ویژگی ها و پیشرفت‌های جدیدی در تغییر نحوه تعامل با گوشی های هوشمند در سال 2023 بود.

آینده گوشی های هوشمند هیجان انگیز و پر از امکانات خواهد بود. با پیشرفت فناوری، می توان شاهد ارائه ویژگی ها و پیشرفت‌های جدیدی در تغییر نحوه تعامل با گوشی های هوشمند در سال 2023 بود.

به گزارش تکناک،  در این گزارش، برخی از روندها و پیش بینی های کلیدی در آینده ویژ گوشی های هوشمند بررسی شده‌است.

استفاده‌ از هوش مصنوعی

اول از همه، می‌توان انتظار ادغام پیشرفته‌تر هوش مصنوعی (AI) در تلفن‌های هوشمند آینده را داشت. هوش مصنوعی در حال حاضر شروع به ایفای نقش در گوشی های هوشمند کرده است و دستیارهای مجازی مانند Siri و الکسا به طور فزاینده ای محبوب شده‌اند.

در آینده، احتمالا شاهد یکپارچگی عمیق‌تر هوش مصنوعی در دستگاه‌ها برای ارائه تجربیات شخصی و کارآمدتر خواهیم بود. برای مثال، هوش مصنوعی با یادگیری ترجیحات و عادات کاربر، می‌تواند بهترین پیشنهادات و اطلاعات مناسب کاربر را ارائه کند. علاوه بر این، قادر به انجام وظایف پیچیده تر نیز مانند برنامه ریزی و مدیریت ایمیل ها، بدون نیاز به دخالت انسانی خواهد بود.

digikala

صفحه نمایش های چرخان، گسترش‌پذیر و تاشو

یکی دیگر از روندهای مهم آینده تلفن های هوشمند، رواج روزافزون صفحه نمایش های تاشو است. این فناوری چندین مزیت به‌همراه دارد. یکی از آنها، امکان وجود یک صفحه نمایش بزرگتر در یک دستگاه کوچک و حمل آسان‌تر برای کاربران است. علاوه بر این، صفحه نمایش‌های تاشو امکانات جدیدی برای انجام چند کار همزمان، بازی و همچنین تماشای ویدیو و خواندن کتاب‌های الکترونیکی فراهم می‌کنند. در آینده نزدیک می‌توان انتظار استفاده شرکت‌های بیشتری از این فناوری در دستگاه‌های پرچمدار خود را داشت.

با تاکید روزافزون بر پایداری زیست محیطی، می‌توان انتظار ظهور گوشی‌های هوشمند با طراحی مینیمال و شیک‌تر و حرکت به سمت دستگاه‌های متشکل از مواد پایدارتر با طول عمر بیشتر را داشت. به‌علاوه، این موارد شامل فاکتورهای شکل جدید صفحه‌ نمایش‌ قابل چرخش، گسترش‌پذیر و تاشو برای ارائه راه‌های جدید تعامل خواهند بود.

شبکه 5G

شبکه 5G یکی دیگر از فناوری های تاثیرگذار در آینده گوشی های هوشمند است. شبکه‌های 5G، با ارائه سرعت دانلود و آپلود سریع‌تر، پخش و مرور سریع‌تر و همچنین اتصالات مطمئن‌تر را امکان‌پذیر می‌کنند. این مساله باعث دسترسی بهتر و بیشتر به فناوری‌های جدیدی مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای مصرف کنندگان می‌شود. با گسترش شبکه های 5G شاهد موارد جدید استفاده از آن مانند اینترنت اشیا (IoT) و پروژه های شهر هوشمند که پیش از این با شبکه های 4G امکان پذیر نبوده‌اند، خواهیم بود.

اینترنت اشیا(IoT)

ظهور اینترنت اشیا (IoT) نیز در آینده گوشی های هوشمند نقش خواهد داشت. اینترنت اشیا به اتصال دستگاه های روزمره مانند یخچال، ترموستات و اتومبیل از طریق اینترنت اشاره دارد. با توجه به اینکه گوشی‌های هوشمند به عنوان مرکز این دستگاه‌ها عمل می‌کنند، می‌توان شاهد ادغام یکپارچه‌تر ابزارها و لوازم مختلف بود. این ابزار به کاربران امکان کنترل و نظارت از راه‌دور بر خانه خود و یا حتی دریافت اعلان در صورت روشن ماندن اجاق گاز را فراهم می‌کند. می‌توان در آینده انتظار ارائه دستگاه‌ها و لوازم خانگی هوشمند بیشتری با امکان کنترل توسط تلفن‌های هوشمند را داشت.

امنیت

در نهایت با افزایش حجم اطلاعات شخصی ذخیره‌شده در تلفن های هوشمند، احتمالاً در آینده این دستگاه ها بر حریم خصوصی و امنیت بیشتر متمرکز خواهند بود. و تقاضای فزاینده‌ای برای ارائه ویژگی های امنیتی به‌منظور محافظت در برابر هک و نقض داده‌ها، وجود خواهد داشت. علاوه بر این، شاهد ظهور راه حل های غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین نیز خواهیم بود. این ویژگی به کاربران امکان کنترل بیشتر بر روی داده های خود را فراهم می‌کند.

نتیجه

آینده گوشی های هوشمند هیجان انگیز و پر از امکانات خواهد بود. این پیشرفت ها، از هوش مصنوعی و صفحه نمایش های تاشو تا شبکه های 5G و اینترنت اشیا، نحوه تعامل ما با فناوری را تغییر می‌دهد و موجب شخصی‌سازی، کارآمدی و ایمنی بیشتر دستگاه‌های ما می‌شوند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.