5 کاربرد جالب هوش مصنوعی در زندگی روزمره

هوش مصنوعی امروزه بسیار محبوب است و می‌توان در بسیاری از جوانب زندگی از آن بهره برد اما، باید ایده هایی جدید داشته باشید.

هوش مصنوعی امروزه بسیار محبوب است و می‌توان در بسیاری از جوانب زندگی از آن بهره برد اما برای به کارگیری بهتر از ابزارهای آن، باید ایده هایی جدید داشته باشید.

به گزارش تکناک، شما می‌توانید هوش مصنوعی یا AI (Artificial Intelligence : field of computer science and engineering practices for intelligence demonstrated by machines and intelligent agents) را در بسیاری از جوانب زندگی به کار ببرید، اما با وجود ابزارهایی مانند ChatGPT و تولید کننده تصاویر هوش مصنوعی، ممکن است درک اینکه در واقع چه کارهایی می‌توانید با آن انجام دهید برایتان سخت باشد. در اینجا پنج مورد از جالب ترین روش ها آمده است که می توان با استفاده از آن ها، عملکرد و کیفیت کارها را به شکل چشمگیری ارتقاء داد.

ChatGPT یک ابزار تحقیقاتی عالی است

تحقیق درباره یک موضوع گسترده ممکن است سخت باشد، به خصوص اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید. برخی موضوعات بسیار خاص هستند و اگرچه می‌توانید از موتورهای جستجویی مانند گوگل برای پیدا کردن منابع تحقیق خود استفاده کنید،اما گاهی اوقات حتی دانستن اینکه از کجا شروع کنید سخت است. در اینجا ابزاری مانند هوش مصنوعی ChatGPT می‌تواند مفید باشد. شما یک سوال را از آن می‌پرسید و سپس درباره پاسخی که به شما می‌دهد، تحقیق می‌کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما به تازگی فهمیدید که سیستم نوشتاری کره‌ای هانگول، از عرضه بازی پوکِمُن گلد و سیلور برای کنسول Game Boy معمولی به دلیل محدودیت‌های فناوری جلوگیری کرده است. در حالی که در غرب، کاربران می‌توانستند این بازی‌ها را بر روی کنسول معمولی Game Boy استفاده کنند، تنها Game Boy Color حافظه vRAM لازم برای نمایش هانگول را داشت. جستجو در گوگل برای دلایل این موضوع سخت است، اما شما می توانید از ChatGPT بپرسید که چه چیزی باعث مصرف بیشتر منابع محاسباتی برای نمایش هانگول می‌شود.

اگرچه همه چیزی که هوش مصنوعی ChatGPT می‌گوید، قابل اعتماد نیست، اما می‌تواند برای شما نقطه شروع خوبی را فراهم کند و ایده‌های بیشتری برای جستجو با استفاده از موتورهای جستجوی سنتی به شما بدهد. سپس می‌توانید دلایل پاسخ را تحقیق کنید.

تجزیه و تحلیل داده ها می تواند بسیار ساده تر باشد
اگر می‌بینید که بسیاری از تجزیه و تحلیل داده را انجام می‌دهید، ممکن است بتوانید از هوش مصنوعی GPT برای  Sheet ها بهره ببرید. همانطور که می‌توان حدس زد، این یک افزونه Chrome است که به شما اجازه می‌دهد تا از هوش مصنوعی ChatGPT در Google Sheets استفاده کنید. این ابزار هوش مصنوعی با قابلیت خلاصه‌سازی داده‌ها، تولید شعارها و سایر محتوای مبتنی بر متن، مرتب کردن لیست‌ها برای شما، پردازش داده و بسیاری از امکانات دیگر، می‌تواند مفید باشد. برای استفاده از آن، نیاز به اشتراک ChatGPT Plus دارید تا بتوانید یک کلید API از OpenAI دریافت کنید، اما اگر بسیاری از داده‌ها را پردازش می‌کنید، ارزش آن را دارد.

با این قابلیت Chrome  شما دیگر نیازی به استفاده از Grammarly نخواهید داشت

اگر شما به نوشتن محتوایی طولانی مانند پایان‌نامه می‌پردازید، دشوار است که تمام متن خود را بررسی کنید. این ممکن است طولانی و خسته کننده باشد و وقتی با حجم زیادی از متن مواجه می‌شوید، به راحتی می‌توانید برخی از خطاها را از دست بدهید. خوشبختانه، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی (توانایی سیستم ها برای درک، ترکیب و استنتاج اطلاعات) زیادی وجود دارد که از هوش مصنوعی ChatGPT برای تصحیح متنی که نوشته‌اید، استفاده می کنند.

این امر از طریق یک افزونه Chrome به نام editGPT انجام می‌شود که نویسنده آن را در Reddit به اشتراک گذاشته است. همانطور که از تصویر فوق مشخص است، این ابزار هوش مصنوعی کامل نیست و با تغییر تعداد کلمات دچار مشکل می‌شود، اما تنها تفاوت بین متن شما و آنچه ChatGPT به شما نشان می‌دهد را نمایان می کند. وقتی که پایان‌نامه خود را می‌نویسید، این نوع ابزار برای ارائه ورودی بی طرفانه شخص ثالث عالی است.

برای بازی نقش آفرینی خود تصاویری ایجاد کنید
اگر در بازی‌های نقش‌آفرینی مانند Dungeons & Dragonsشرکت می‌کنید، می‌دانید که برای اینکه بازی را انجام دهید، نیازی به تعداد زیادی ابزار تصویری ندارید. شما می‌توانید از سایت‌هایی مانند Inkarnate برای ساخت نقشه‌های خود استفاده کنید، اگر بخواهید یکم فنی شوید، یا از Foundry برای عمل به عنوان یک میز بازی مجازی استفاده کنید، اما بعد از آن، اگر مثلاً می‌خواهید تصویر کاراکتری را بسازید، گزینه‌های زیادی وجود ندارد. بازیکنان در بازی‌های قبلی، از تصاویر استوک یا تصاویر خودشان استفاده می‌کردند، اما با استفاده از قدرت هوش مصنوعی، بازیکنان می‌توانند تصاویر خود را بسازند.

به عنوان مثال، دوست من تصویری را برای کمپینی که اجرا می کند، تولید کرده است. در گذشته او در کمپین‌های خود از تصاویر استوک برای انتقال اطلاعات به بازیکنان استفاده می‌کرد، اما هوش مصنوعی به او اجازه داده است تا بیشتر به شخصیت خودش اضافه کند. سایر بازیکنان نیز شروع به استفاده از تصاویر خود کرده‌اند که با استفاده از ابزارهایی مانند Midjourney و Stable Diffusion طراحی شده‌اند.

سرگرمی جدیدی داشته باشید یا سلامتی خود را بهبود بخشید

ابزارهایی مانند اینها نباید همه برای به حداکثر رساندن بهره وری شما باشد. ممکن است شما بخواهید برای نواختن گیتار ، دویدن و یا حتی برنامه غذایی خود نیاز به کمک  داشته باشید. به عنوان مثال، از ChatGPT خواستم که  برای یک هفته شام ​​هایی را برنامه ریزی کند که خوش طعم و مقرون به صرفه باشد و سریع درست شود، این ربات در جواب ایده های جالبی به من داد.
ممکن است به تمام پیشنهاداتی که به من داد، علاقه‌مند نباشم، اما این واقعیت که می توان از ایده‌های خام به برنامه‌ریزی یک هفته ای به همراه لیست خرید رسید، باورنکردنی است.

ابزار همان چیزی است که شما آنها را می سازید
همه این ابزارها قادر به انجام کارهای بسیار زیادی هستند، اما برای کمک به نظرات خودتان متکی هستند. آنها  نمی توانند به تنهایی کاری برای شما انجام نمی‌دهند، اما اگر ایده‌ای دارید که می‌خواهید اجرا کنید، ارزش دارد به مجموعه گسترده ابزارهای هوش مصنوعی در بازار نگاه کنید تا بتوانید برای دستیابی به هدف‌ها و بهبودهای خود از آنها استفاده کنید. البته نسخه‌های بهتر GPT-4 نیز در راه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.