6 ترفند ساده برای کار با چت بینگ

چت بینگ با فراهم کردن قابلیت های فراوان، به ابزاری بسیار کارآمد برای کاربران تبدیل شده است، با این حال ترفند هایی وجود دارد که با به کارگیری آن ها می توان به نتایج دقیق تری دست پیدا کرد.

به گزارش تکناک، چت بینگ با ترکیب مدل زبانی GPT-4 و موتور جستجوی مایکروسافت، به قابلیت هایی دست پیدا کرده است که در حال حاضر در چت ChatGPT در دسترس نیست. در واقع چت بینگ (موتور جستجوی وب متعلق به شرکت مایکروسافت) فقط یک روش پیشرفته برای جستجو در اینترنت نیست و قابلیت های فراوانی دارد که ممکن است برای همه مبتدیان  قابل استفاده نباشد.

شاید شما هم از عبارت “مهندسی کدهای دستوری” که می‌توانید برای عملکرد دقیق تر در چت Microsoft Bing (web search engine from Microsoft) یا ChatGPT وارد کنید، شنیده باشید. این موضوع بسیار گسترده است، اما شما می توانید با به کارگیری چند ترفند ساده در دستورات خود، قدرت ابزار چت بینگ را برای انجام دقیق تر دستور خود مشاهده کنید. این عبارات در ادامه آمده است.

مثل یک (نقش) عمل کنید

digikala

اگر قصد دارید از چت بینگ در رابطه با هدفی خاص، مانند تمرین برای مصاحبه کاری، استفاده کنید، می‌توانید از ابتدای جلسه به آن بگویید که به عنوان مصاحبه کننده شغلی برای استخدام بازاریاب، عمل کند. نقشی که شما از چت بینگ درخواست می کنید، درادامه چت اجرا می شود و به دنبال آن، پاسخ های ربات نیز در همان راستا خواهد بود.

من از شما می خواهم که به عنوان یک متخصص عمل کنید

به عنوان گسترش درخواست قبلی می‌توانید به بینگ چت با جزئیات دقیق‌تر بگویید که می‌خواهید آن نقش چه باشد. این به ویژه برای محتوای فنی مفید است.

فرض کنید می‌خواهید از چت بینگ برای کمک به شروع یادگیری پایتون استفاده کنید. می‌توانید در ابتدا به آن بگویید: “می‌خواهم به عنوان یک برنامه نویس ماهر پایتون با ۵ سال سابقه عمل کنم”. این باعث تعیین لحن و ارائه زمینه اطلاعاتی در مورد سوالاتی که از چت بینگ میپرسید، می‌شود.

اگر این پیشنهاد را در فرآیند یادگیری استفاده می‌کنید، با بیان سطح تجربه‌ خود، محدوده‌ دیگری را تعیین کنید. اگر مبتدی هستید، این را حتماً اعلام کنید  و تجربه‌ خود را به عنوان یک پارامتر جدید اضافه کنید. با این کار، پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنید، با نیاز‌های شما مطابقت بهتری خواهند داشت .

 با فرض این که یک بچه ام برایم توضیح دهید

چت بینگ برای یادگیری درباره‌ی موضوعاتی بسیار مفید است، اما اگر فقط از آن بخواهید چیزی را توضیح دهد، پاسخی که دریافت می‌کنید ممکن است نسبت به پاسخی که از جستجوگر دیگری دریافت می‌کنید، ساده‌تر و قابل فهم تر نباشد.

مزیت استفاده از چت بینگ، این است که می‌توانید از آن بخواهید که جواب سوالات را به شکلی که شما می فهمید، توضیح دهد. بهترین راه برای این کار این است که  از آن بخواهید که موضوع مورد نظر را مانند یک کودک توضیح دهد.

نمونه های مربوط به تصاویر بالا را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که پاسخ آن بر روی یک موضوع مانند محاسبات کوانتومی است، هنگامی که از چت بینگ بخواهید آن را به شما به عنوان یک کودک شش ساله توضیح دهد. این باعث می شود متن برای خواندن و درک کردن  بسیار ساده  شود.

این مقاله را فهرست وار خلاصه کنید

در اینجا گفته شده است که استفاده از چت بینگ در نوار کناری Edge مفید است، اما می‌توانید با دادن آدرس صفحه وب، از آن بخواهید که خلاصه‌ای از آن به صورت لیست برایتان ارائه دهد. اگر به دنبال خواندن سریع اطلاعات موجود در یک متن بلند هستید، این قابلیت به شما کمک می‌کند تا با ارائه خلاصه‌ای کوتاه و قابل هضم، به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورید.

می‌توانید یک گام بعدی را نیز به این روند اضافه کنید و از چت بینگ بخواهید تا علاوه بر خلاصه فهرستی، نتیجه‌گیری‌های کلیدی مقاله را نیز بنویسد. این کار به شما کمک می‌کند تا به راحتی بخش‌های مهم‌تر مقاله را مشخص کنید.

می خواهم از من سؤال بپرسید

اگر از چت بینگ برای یادگیری یا کمک گرفتن در موضوعی خاص استفاده می‌کنید، افزودن این قابلیت به دستور العمل شما می‌تواند مفید باشد. شما به این صورت، می توانید از چت بینگ بخواهید که سوالاتی بپرسد تا درک بهتری از درخواست شما پیدا کند و آنچه واقعا مورد نیاز شماست، به شما ارائه کند.

در این صورت، جلسه بیشتر به صورت پرسش و پاسخ خواهد بود و چت بینگ همزمان با پیشرفت موضوع، سوالاتی را مطرح خواهد کرد. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا با راهنمایی این ربات چت، به عنوان یک راهنمای مناسب برای نوشتن دستور العمل های بیشتر،عمل کنید.

یک جدول ایجاد کنید

اگر قصد تحقیق در مورد چیزی را دارید که می‌تواند در قالب یک جدول ارائه شود، از چت بینگ بخواهید که این کار را انجام دهد. پاسخ‌های استاندارد فقط متن خواهند بود، بنابراین همانند فهرست، استفاده از جدول راه بهتری برای ارائه است.

در این مثال، شما به دنبال یک لپ تاپ جدید هستید و گزینه‌های خود را به دو گزینه فرضی کاهش داده‌اید. می‌خواهید چت بینگ به شما در تصمیم‌گیری کمک کند و برایتان بررسی کلی از دو لپ تاپ را ارائه دهد. درخواست کردن از این ربات برای قالب‌بندی نتایج به صورت یک جدول، باعث می‌شود تا مقایسه آسان و مستقیم دو گزینه برای شما فراهم شود.

هر چیزی که می‌توانید در قالب یک جدول قرار دهید، می‌توانید از چت بینگ بخواهید که برایتان انجام دهد.

 

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.