8 دلیل برای آنکه ساعت هوشمند داشته باشیم

ساعت‌ هوشمند محبوب ترین دستگاه در فضای فناوری پوشیدنی  است داشتن ساعت هوشمند امکانات زیادی در اختیار صاحب آن قرار میدهد که قابل چشم پوشی نیست.

محبوبیت فناوری  گجت های پوشیدنی مانند  ساعت‌ هوشمند  به شدت افزایش یافته است، به طوری که اکثر علاقه مندان جوان تا میانسال اکنون دستگاه های مختلفی را انتخاب می کنند که می توانند بپوشند و همراه داشته باشند. 

به گزارش تک ناک، ساعت هوشمند احتمالاً محبوب ترین دستگاه در فضای فناوری پوشیدنی  است زیرا داشتن ساعت هوشمند امکانات زیادی را در اختیار صاحب آن قرار میدهد که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

ساعت‌های هوشمند در محدوده های  قیمتی مختلف در دسترس هستند. بنابراین، صرف نظر از بودجه ای که در نظر گرفته اید، می توانید ساعت هوشمندی را پیدا کنید که با محدودیت های مالی شما مطابقت داشته باشد. با این حال، سوال این است که آیا اصلاً باید روی یک ساعت‌ هوشمندد سرمایه گذاری کنید؟ در ادامه چند دلیل محکم وجود دارد که  ممکن است پاسخی برای این سوال باشند.

1- بستن ساعت‌ هوشمند یک سبک زندگی است

بیایید اینجا صادق باشیم. استقبال از جدیدترین ابزارهای فناوری همیشه جذاب به نظر می رسد. گجت های جدید می توانند آغازگر مکالمه آسانی باشند، و حتی اگر گجتی  به اندازه یک ساعت هوشمند پوشیده باشید، قطعا توجه مردم را به خود جلب می کند. شکی نیست که یک ساعت هوشمند شما را مدرن و شیک نشان می دهد. علاوه بر این، مانند هر ساعت گران قیمتی جذابیت دارد که چشم ها را به خود جلب کند.

2- ساعت هوشمند تقریباً همه چیز را به شما اطلاع می دهد

از تماس‌های مهم یا پیام‌های متنی گرفته تا مشاهده اعلان‌ها از برنامه‌های تلفن هوشمند، ساعت هوشمند دستیاری است که نمی‌دانستید به آن نیاز دارید. همیشه می‌توانید مطمئن باشید که وقتی از تلفن خود استفاده نمی‌کنید، تماس یا پیام متنی مهمی را از دست نخواهید داد، فقط به این دلیل که ساعت هوشمند روی مچ شما تضمین می‌کند که از تمام اعلان ها و پیامها روی گوشی هوشمند خود با خبر می شوید.

این ویژگی مخصوصاً زمانی که دوچرخه یا موتورسواری می کنید   و یا حتی در حال دویدن هستید یک  امکان خوب  است. اگر هنگام سواری با شما تماس گرفته شود ، همیشه می‌توانید تماس  را از طریق ساعت هوشمند دریافت کنید و اگر یک جفت هدفون بی‌سیم با تلفن خود جفت کرده باشید بدون اینکه گوشی خود را از جیبتان در آورید، شروع به صحبت کنید. بهترین راه برای هوشیار ماندن و به روز ماندن بدون توجه به آنکه در حال انجام چه کاری هستید.

3-اهداف تناسب اندام خود را دنبال کنید

ساعت های هوشمند با عملکری بدون نقص  برای پیگیری  اهداف تناسب اندام صاحبان آنها ، شهرت خوبی به دست آورده اند. مطمئناً مچ بندهای  تناسب اندام و ردیاب هایی وجود دارند که به طور خاص برای این منظور ساخته شده اند، اما حتی یک ساعت هوشمند نیز می تواند به شما در ذخیره داده هایی مانند مسافت طی شده، گام های برداشته شده در یک روز، نظارت بر ضربان قلب، ردیابی چرخه خواب و موارد دیگر کمک کند. به طور خلاصه، ساعات هوشمند می توانند  مانند یک مربی تناسب اندام شخصی  باشند  که  همه جا به همراه دارید. شکی نیست که ویژگی ردیابی تناسب اندام می تواند به شما کمک کند تا با یک سبک زندگی سالم تر تندرست تر  سازگار شوید. زمانی که ساعت هوشمند روی مچ دست خود دارید، تقریباً مانند این است که یک نمای میکروسکوپی از فعالیت های بدنی خود را دارید.

4-یک پزشک روی مچ دست شما

اخیراً، چند مورد وجود داشته است که ساعت‌ هوشمند اپل با قابلیت نظارت بر ضربان قلب خود جان انسان ها را نجات داده است. اگرچه نمی‌تواند درمانی به شما ارائه دهد، اما یک ساعت هوشمند همیشه می‌تواند به شما کمک کند تا سرعت ضربان قلب خود را بررسی کنید و در صورت احساس هر گونه بی‌نظمی به شما اطلاع می‌دهد. این ویژگی تنها دلیل خوبی برای داشتن یک ساعت هوشمند است.

5- یک همسفر کامل

وقتی در جاده‌های ناآشنا به مکان‌های ناشناخته سفر می‌کنید، نگاه کردن به نقشه برای اطمینان از حرکت در مسیر درست، کاری پر زحمت است . در عوض، ساعت هوشمند یک راهنما در  مچ دست  شماست که به شما امکان می‌دهد در سفر از این امکان بهره مند شوید. به عنوان مثال، اپل واچ ارتعاشات مختلفی را به مچ دست شما ارسال می کند تا به شما اطلاع دهد که آیا باید در نقطه خاصی به چپ یا راست بپیچید. بنابراین، دفعه بعد که با ساعت هوشمند بر روی مچ خود سفر می کنید، مطمئناً فرصت دیدن مناظر  را از دست نخواهید داد.

 

6- ساعت هوشمند همیشه مراقب اقلام ضروری شماست

گم کردن وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه یا تبلت یا کلید یک تجربه رایج و نا امید کننده است . علاوه بر این ممکن است زمان زیادی را برای پیدا کردن آنها صرف کنید و حتی نتوانید آنها را پیدا کنید. اکثر ساعت های هوشمند دارای قابلیت Find Phone  هستند که به شما امکان می دهند گوشی خود را به راحتی پیدا کنید.

 

7- ساعت هوشمند به شما کمک می کند تا در امنیت و آرامش بمانید

اگر جایی  گیر افتاده باشید  یا در معرض  خطر باشید  و نیاز داشته باشید که  وضعیت خود را به دیگران  اطلاع دهید، یک ساعت هوشمند می تواند در چنین شرایطی ناجی شما باشد. معمولاً ساعت‌های هوشمند سطح بالا دارای ویژگی هستند که میتوانند  سیگنال SOS را به مخاطبین اضطراری اختصاص داده شده در تلفن همراه شما  ارسال کنند  و آنها را از وضعیت شما با خبر کنند.

برخی از ساعت های هوشمند همچنین به کاربران این امکان را می دهند که در صورت سقوط یا تصادف به مخاطبین آنها  هشدار دهند. بسیار شگفت انگیز است که این همه  ویژگی مفیدی در دستگاهی گنجانده شده است که  تا چند سال پیش فقط برای نشان دادن زمان بود.

8- کنترل و پخش موسیقی

شما در حال دویدن معمولی با هدفون در گوش خود هستید و از موسیقی مورد علاقه خود لذت می برید. ناگهان یک آهنگ ناخواسته شروع به پخش می کند و شما باید آن را تغییر دهید. در شرایط معمول، توقف می‌کردید، آهنگ  را تغییر می‌دادید و دوباره شروع به دویدن می‌کردید. در حالی که این یک چیز بی اهمیت به نظر می رسد، ولی کسانی که به صورت روزانه می دوند می دانند که توقف صرفاً به خاطر تغییر آهنگ چقدر می تواند آزاردهنده باشد.

یک ساعت‌ هوشمند به شما امکان می دهد  موسیقی را در حال حرکت به سرعت کنترل کنید. می‌توانید صدا را تنظیم کنید، آهنگ‌ها را تغییر دهید، و آهنگ‌ها را بدون توقف کردن  تغییر دهید. بنابراین، چه در یک جلسه تمرینی یا دویدن در پارک، یک ساعت هوشمند تضمین می‌کند که می‌توانید این اختلالات ناخواسته را پشت سر بگذارید و روی کار در حال انجام تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.