لپ‌تاپ دونمایشگره Acemagic Z1A رونمایی شد

لپ‌تاپ دونمایشگره Acemagic Z1A رونمایی شد

شرکت چینی Acemagic لپ‌تاپی دونمایشگره به نام Acemagic Z1A ساخته است که از پردازنده‌‌ی نسل دوازدهم اینتل و سیستم‌عامل ویندوز 11 بهره می‌برد.

به‌گزارش تک‌ناک، Acemagic، شرکت چینی نسبتاً کوچکی که به تولید مینی کامپیوترها شهرت دارد، لپ‌تاپ دونمایشگره‌ی Acemagic Z1A را رونمایی کرد. این لپ‌تاپ به دو صفحه‌نمایش ۱۴ اینچی فول‌اچ‌دی و پردازنده‌ی نسل دوازدهم اینتل و سیستم‌عامل ویندوز ۱۱ مجهز است.

تامزهاردور می‌نویسد که برخلاف لپ‌تاپ‌های دونمایشگره‌ی پیشین، اندازه‌ی صفحه‌‌نمایش دوم Acemagic Z1A برابر با صفحه‌‌نمایش اصلی است و با چرخش به سمت چپ، هم‌سطح با صفحه‌ی اصلی قرار می‌گیرد. دیگر ویژگی متمایزکننده‌ی این لپ‌تاپ با دیگر لپ‌تاپ‌های دونمایشگره صفحه‌کلید فیزیکی داخلی آن است. بنابراین، برخلاف Yoga Book 9i، مجبور نخواهید بود از صفحه‌‌نمایش دوم به‌عنوان صفحه‌کلید مجازی استفاده کنید یا صفحه‌کلید بلوتوثی به آن وصل کنید.

لپ‌تاپ دونمایشگره‌ی Acemagic Z1A لولای فلزی محکمی دارد که برای ۳۰۰,۰۰۰ بار با‌زو‌بسته‌شدن طراحی شده است و صفحه‌‌نمایش دوم را در جای خود نگه می‌دارد. هنگام باز‌کردن لپ‌تاپ، صفحه‌‌نمایش دوم روی صفحه‌‌نمایش اول تا می‌خورد؛ اما پشت آن به‌سمت شما قرار دارد. پس برای دیدن صفحه‌ی اصلی، باید صفحه‌‌نمایش دوم را به‌سمت بیرون باز کنید.

حين استفاده از لپ‌تاپ Acemagic Z1A، می‌توانيد صفحه‌نمايش دوم را سمت چپ در نگه‌ داريد يا آن را 180 درجه بچرخانيد تا در پشت صفحه‌نمايش اول قفل شود. روشن و خاموش کردن صفحه‌نمايش‌ها به‌لطف دکمه‌های فيزيکی قرارگرفته در ردیف بالا بسيار آسان است.

دکمه‌ی اول صفحه‌نمايش دوم و دکمه‌ی دوم صفحه‌نمايش اول را روشن يا خاموش می‌کند. همچنین، دکمه‌ی سوم صفحه‌نمايش دوم را به دسکتاپ گسترده تبديل می‌کند و دکمه‌ی چهارم باعث می‌شود هر دو صفحه‌نمایش يک چيز را نشان دهند.

در‌مقايسه‌با ساير لپ‌تاپ‌ها، محصول شرکت Acemagic واقعاً خلاقانه است؛ اما بی‌نقص هم نیست. برای مثال، درصورت روشن‌بودن هر دو صفحه‌نمایش، باتری لپ‌تاپ Acemagic Z1A فقط چهار ساعت شارژدهی می‌کند. شرکت Acemagic اعلام کرده است که اين لپ‌تاپ دونمایشگره تابستان امسال به‌همراه پردازنده‌های نسل سیزدهم اینتل عرضه خواهد شد.

با‌اين‌حال، نمونه‌ی اوليه‌ای که در غرفه‌ی Acemagic به‌نمايش گذاشته شده است، از پردازنده‌ی نسل دوازدهم اینتل بهره می‌برد. اين يعنی دو نسل عقب‌تر از پردازنده‌های میتیور لیک (Meteor Lake) و سه نسل عقب‌تر از پردازنده‌های لونار لیک (Lunar Lake) اینتل است که قرار است در ماه‌های آينده به لپ‌تاپ‌ها راه پيدا کنند.

درمجموع، عملکرد صفحه‌نمايش‌های لپ‌تاپ دونمایشگره‌ی Acemagic Z1A رضایت‌بخش است. تایپ‌کردن با صفحه‌کلید آن نیز احساس خوشایندی به کاربر القا می‌کند. تاچ‌پد نیز به‌خوبی ازپس انجام وظایفش برمی‌آید؛ اما زیاد بزرگ نيست.

لپ‌تاپ Acemagic Z1A با 1/8 کیلوگرم وزن از اکثر لپ‌تاپ‌های 14 اینچی سنگین‌تر است؛ البته وجود نمایشگر دوم باعث این وزن اضافی شده است. همچنین با 21 میلی‌متر ضخامت، این لپ‌تاپ باريک يا جمع‌وجور نيست. ازآنجاکه لپ‌تاپ مذکور را شرکت چینی نه‌چندان معروفی ساخته است، پشتیبانی از آن در‌مقایسه‌با برندهای بزرگی مانند اچ‌پی و دل و لنوو جای شک و تردید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram