ادوبی برنامه‌های بیشتری برای ویندوز Arm عرضه می کند

ادوبی برنامه‌های بیشتری برای ویندوز Arm عرضه می کند

به زودی، ادوبی برنامه‌های بیشتری مبتنی بر ARM برای ویندوز، از جمله Illustrator، عرضه خواهد کرد.

به گزارش تک‌ناک، این هفته، اولین لپ‌تاپ‌های «Copilot+ PC» از مایکروسافت و سایر سازندگان رایانه شخصی به مصرف‌کنندگان ارسال شد. این موج اولیه از لپ‌تاپ‌ها با آن برند همگی دارای تراشه‌های جدید اسنپدراگون ایکس الیت یا اسنپدراگون ایکس پلاس از کوالکام هستند که البته بر اساس طراحی‌های آرم (ARM) ساخته شده‌اند.

در حالی که این لپ‌تاپ‌ها می‌توانند برنامه‌های طراحی شده برای اجرا روی تراشه‌های x86 را از طریق شبیه‌سازی Prism مایکروسافت اجرا کنند، برخی برنامه‌ها وجود داشته‌اند که برای کار با تراشه‌های Arm64 روی ویندوز 11 پورت شده‌اند. امروز، گزارش جدیدی می‌گوید تعدادی از برنامه‌های ادوبی در آینده‌ای نزدیک در نسخه‌های Arm64 ویندوز به صورت بومی در دسترس خواهند بود.

Windows Central گزارش می‌دهد که در جلسه‌ای توجیهی که مایکروسافت برای تبلیغ تبلت-لپ‌تاپ هیبریدی Surface Pro 11 جدید خود با تراشه‌های اسنپدراگون ایکس الیت برگزار کرده، شرکت کرده است. طبق این گزارش، آرون وودمن، معاون بازاریابی ویندوز مایکروسافت، اعلام کرد که دو برنامه محبوب ادوبی، Illustrator و InDesign، در جولای امسال نسخه‌های Arm مخصوص ویندوز را به صورت بومی راه‌اندازی خواهند کرد.

طبق گزارش، دو برنامه دیگر ادوبی، Premiere Pro و After Effects، نسخه‌های Arm مخصوص ویندوز را دریافت می‌کنند، اما تا اواخر سال 2024 در دسترس نخواهند بود. بدیهی است، این برنامه‌های بومی باید روی لپ‌تاپ‌های Copilot+ PC با تراشه‌های اسنپدراگون نسبت به استفاده از نسخه‌های x86 این برنامه‌ها از طریق شبیه‌ساز Prism، عملکرد بهتری داشته باشند.

مایکروسافت پیش از این از یک هیئت مشاوره ARM رونمایی کرد که توسعه‌دهندگان آن می‌توانند به سازندگان برنامه برای نگاشتن برنامه‌های ARM جدید برای ویندوز از ابتدا یا پورت کردن برنامه‌های x86 موجود خود به پلتفرم ARM کمک کنند.

در ماه مارس، گوگل مرورگر محبوب کروم خود را برای ARM روی ویندوز عرضه کرد. سایر مرورگرهایی که همین کار را انجام داده‌اند عبارتند از ویوالدی و اپرا. به تازگی، اسلک نسخه ای از سرویس چت تجاری خود را برای ویندوز روی ARM راه اندازی کرد، اگرچه هنوز در مرحله پیش نمایش بتا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram