گوگل ویژگی کوییز را برای ویدئوهای آموزشی یوتیوب اضافه کرد

کوییز در یوتیوب

گوگل ویژگی‌ کوییز مبتنی بر هوش مصنوعی را برای یوتیوب معرفی کرده که شامل آزمون‌هایی تولیدشده توسط هوش مصنوعی است، و به کاربران اجازه می‌دهد در حین تماشای ویدیوهای آموزشی سوال بپرسند یا در آزمون‌ها شرکت کنند. 

به گزارش تکناک، این ویژگی فعلاً برای کاربران اندروید در آمریکا در دسترس است.

در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان Google I/O 2024، گوگل از ویژگی کوییز در یوتیوب برای ویدئوهای آموزشی رونمایی کرد. این قابلیت جدید به کاربران یوتیوب اجازه می‌دهد تا حین تماشای ویدیوهای آموزشی، به صورت مجازی پرسش کنند، توضیحات تکمیلی دریافت کنند و یا در آزمون مربوط به محتوای ویدیو شرکت کنند.

این قابلیت حتی برای ویدیوهای آموزشی طولانی مانند سخنرانی‌ها و سمینارها نیز به دلیل توانایی‌های مدل هوش مصنوعی “Gemini” در درک متن‌های طولانی، کاربرد دارد. این ویژگی جدید در حال حاضر برای کاربران منتخب اندروید در ایالات متحده در دسترس است.

عرضه رسمی این قابلیت، تقریباً یک سال پس از آغاز آزمایش‌های یوتیوب در زمینه آزمون‌های هوش مصنوعی در اپلیکیشن موبایل خود، صورت می‌گیرد.

با استفاده از این ویژگی‌های جدید، کاربران می‌توانند از هوش مصنوعی بخواهند تا محتوای ویدیو را خلاصه کند یا دلیل اهمیت آن را شرح دهد. همچنین، امکان سنجش دانش خود از طریق آزمون‌های چندگزینه‌ای ارائه شده توسط هوش مصنوعی نیز وجود دارد.

با توجه به جایگاه یوتیوب به عنوان مرجعی برای محتوای آموزشی، این ویژگی‌های جدید، تجربه‌ای تعاملی و شخصی‌تر را برای دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم می‌کنند.

علاوه بر این، گوگل از خانواده جدید مدل‌های هوش مصنوعی خود با نام “LearnLM” رونمایی کرد که بر پایه مدل “Gemini” توسعه یافته‌اند و به‌طور خاص برای کاربردهای آموزشی طراحی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.