موجودات فضایی در میان ما هستند!

موجودات فضایی در میان ما هستند!

مقالۀ جدیدی از محققان هاروارد نشان می‌دهد که موجودات فضایی ممکن است در حال حاضر در میان ما روی زمین زندگی کنند.

به گزارش تک‌ناک، جست‌وجوی بشر برای یافتن حیات فرازمینی در سیارات دیگر دهه‌ها است که ادامه دارد، امّا بر اساس مقاله‌ای که محققان هاروارد انجام داده‌اند، وجود موجودات فضایی که در زیرِ زمین یا میان ما زندگی می‌کنند را تأیید کرده‌اند و آنها را «کریپتو ترستریال‌» توصیف می‌کنند.

این ادعای شگفت‌انگیز مطرح‌شده در این مقاله همچنین می‌گوید که این موجودات فضایی ممکن است در زیر زمین و در سیارۀ ما زندگی کنند.

برای جالب‌تر شدن موضوع، محققان هاروارد ادعا می‌کنند که اشیاء پرندۀ ناشناس (یوفوها) می‌توانند موجودات فضایی باشند که به دیدن هم‌نوعان خود در زمین می‌آیند.

به گفتۀ این محققان پدیده‌های ناشناختۀ هوایی (UAP) که گاهی بر روی زمین رخ می‌دهند، می‌توانند به وسیلۀ موجودات فضایی که به عنوان «هوشمندان» ساکن در زیرِ زمین یا بین ما توصیف شده‌اند، ایجاد شوند.

فرضیه‌های مختلف در مورد موجودات فضایی

این تحقیق توسط دو محقق دانشگاه هاروارد، تیم لومس و برندن کیس، نوشته شده است. همچنین مایکل پی. مسترز، استاد انسان‌شناسی زیستی در دانشگاه فناوری مونتانا، در نوشتن این مقاله شرکت داشته است.

این مقاله بر چهار نظریۀ اصلی در مورد موجودات فضایی که در نزدیکی انسان زندگی می‌کنند، تمرکز دارد. که شامل انسان‌های کریپتو ترستریال‌، تروپود یا هومینید کریپتو ترستریال‌، موجودات فضایی سابق یا فرازمینی‌های سابق کریپتو ترستریال‌ و کریپتو ترستریال‌های جادویی است.

نظریۀ انسان‌های کریپتو ترستریال‌ نشان می‌دهد که تمدن انسانی بسیار پیشرفته حتی پس از برخی رویدادهای فاجعه‌بار مانند سیلاب‌ها ممکن است همچنان وجود داشته باشد.

نظریۀ تروپود این احتمال را مطرح می‌کند که جامعه‌ای غیرانسانی از موجودات زمینی مانند دایناسورهای هوشمند یا هومینیدهای شبیه به میمون که اکنون در زیر سطح زمین زندگی می‌کنند، تکامل یافته است.

نظریۀ فرازمینی بر این باور استوار است که موجودات فضایی امکان دارد از ماه یا مکان‌های دیگر برای بازدید از زمین سفر کرده و خود را در میان ما پنهان کرده باشند.

چهارمین نظریه به موجودات افسانه‌ای مانند پری‌ها و اِلف‌ها می‌پردازد و ارتباطی جادویی با انسان‌ها را نشان می‌دهد. این عجیب‌ترین نظریه است و اغلب توسط افرادی که به دنبال توضیحات علت و معلولی هستند، رد می‌شود.

به این مقاله با کمی تردید نگاه کنید

نویسندگان مقاله می‌گویند که کار آنها ممکن است با شک و تردید مواجه شود، امّا می‌خواهند که این موضوع در جامعۀ علمی مورد بحث قرار گیرد.

این مقاله که هنوز مورد داوری قرار نگرفته است، همچنین به چندین مورد از مشاهدۀ یوفوها و اینکه چگونه دولت‌ها سعی در پنهان کردن اطلاعات در مورد مشاهدات مختلف دارند، اشاره می‌کند.

در ابتدای مقاله آمده است:

«ما همچنین می‌خواهیم تأکید کنیم که به احتمال زیاد این فرضیه نادرست است، امّا همچنان معتقدیم که سزاوار بررسی علمی است.»

براساس مقاله‌ای از نیویورک تایمز، محققان نتیجه می‌گیرند که تئوری‌های آنها، به‌ویژه نظریۀ مربوط به موجودات فضایی شبیه به «اِلف»، ممکن است برای بسیاری از مردم غیرقابل قبول باشد. امّا هدف این مقاله ارائه یک توضیح «غیرمتعارف» جایگزین برای مشاهدۀ یوفوها و فرضیه‌سازی در مورد معنای آنها است و اینکه امکان دارد پدیده‌های ناشناختۀ هوایی با هوشمندی غیرانسانی (NHI) مرتبط باشد، که در حال حاضر در محیط زمین به نحوی حضور دارند و در کنار ما به شکلی پنهانی زندگی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram