تجربه سیری جدید با هوش مصنوعی اپل تا بهار ۲۰۲۵ طول می‌کشد

تجربه سیری جدید با هوش مصنوعی اپل تا بهار ۲۰۲۵ طول می‌کشد

احتمالاً نسخه‌ی بازنگری‌شده‌ی سیری هم‌زمان با انتشار اولیه‌ی هوش مصنوعی اپل (Apple Intelligence) در پاییز امسال، در‌دسترس کاربران قرار نخواهد گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک، مارک گرمن، خبرنگار نام‌آشنای بلومبرگ، در تازه‌ترین خبرنامه‌ی خود موسوم به Power On اعلام کرده است که دستیار صوتی سیری سرانجام در بهار ۲۰۲۵ قابلیت‌ها و ویژگی‌های بهبودیافته را دریافت خواهد کرد؛ یعنی زمانی‌که اپل هوش مصنوعی خود (Apple Intelligence) را از‌طریق به‌روزرسانی iOS 18.4 د‌راختیار عموم کاربران قرار دهد.

به‌نقل از ورج، اپل به‌طور منظم ویژگی‌های جدید خود را در به‌روزرسانی‌های نقطه‌ای در سراسر سیستم‌عامل‌هایش ارائه می‌کند. بنابراین، مثلاً ممکن است سیری اپل ازطریق Apple Intelligence توانایی انجام کارهایی را به‌نيابت شما به‌دست آورد؛ مانند بیرون‌کشیدن شناسه‌ی شما از کتابخانه‌ی عظیم ۲۰,۰۰۰ عکسه‌ در برنامه‌ی فوتوز و کپی‌کردن شماره‌ی گواهینامه‌ی رانندگی‌تان برای واردکردن در فرم آنلاین. بااین‌همه، شاید ویژگی‌های تولید ایموجی یا کمک به نوشتن با هوش مصنوعی هنوز آماده نباشند.

در همین حال، انتظار می‌رود ویژگی‌هایی مانند یکپارچه‌سازی ChatGPT و رابط کاربری جدید سیری اپل که شکل دایره‌ای قدیمی را کنار می‌گذارد و رنگین‌کمان پالس‌دار را در داخل لبه‌ی صفحه‌نمایش جایگزین می‌کند و دانش عمیق‌تر محصول که به سیری اپل امکان می‌دهد تا پشتیبانی فنی اولیه را به شما ارائه دهد، در پاییز امسال عرضه شوند.

بر‌اساس برنامه‌ی Apple Intelligence، به‌نظر می‌رسد هدف بعدی اپل ایرپادهایی با دوربین‌های داخلی است که هرازگاهی در شایعات ظاهر می‌شوند؛ مانند شایعه‌ی هفته‌ی گذشته از تحلیلگر زنجیره‌ی تأمین، مینگ‌چی کوئو که می‌گفت آن‌ها حسگرهای مادون‌قرمز خواهند داشت و در هماهنگی با Vision Pro برای تشخیص حرکت دست و بدن استفاده خواهند شد.

مارک گرمن چیزی شبیه به عینک‌های ری‌بن متا را توصیف می‌کند. برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند تصاویر آن‌ها را پردازش کند تا چیزهایی را در محیط شما توصیف یا هنگام راه‌رفتن به شما در مسیریابی کمک کند. او می‌نویسد که ایرپادهای پرو آینده‌ی اپل ممکن است دو نسل با عرضه فاصله داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram