آیا پروژه عینک هوشمند اپل احیا می‌شود؟

آیا پروژه عینک هوشمند اپل احیا می‌شود؟

شایعاتی مبنی‌بر احیای پروژه‌ی عینک‌های هوشمند اپل وجود دارد. اخیراً درخواست ثبت پتنتی جدید کشف شده است که به مکانیزم لولای این عینک‌ها اشاره می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل ممکن است در حال احیای پروژه‌ی عینک هوشمند خود با نام رمز Apple Glass باشد. درخواست ثبت حق اختراعی (پتنت) جدید به مکانیزم لولایی اشاره می‌کند که به‌طور خاص برای این عینک طراحی و احتمالاً برای عینک‌های واقعیت افزوده شایعه‌شده (AR) در نظر گرفته شده است. این خبر پس از عرضه‌ی Vision Pro منتشر شد.

در‌حالی‌که ویژن پرو راه‌حلی قدرتمند برای واقعیت افزوده ارائه می‌دهد، شایعات حاکی از آن است که Apple Glass به‌دنبال رویکردی متفاوت است. این پتنت «مکانیزم لولای دو‌محوره» را توصیف می‌کند که به دسته‌های عینک اجازه می‌دهد تا به روش‌های مختلف تا و باز شوند. این شامل حالت باز‌شدن گسترده‌تر از حد معمول می‌شود که می‌تواند برای کاربرانی با سرهای بزرگ‌تر مفید باشد یا دوام عینک را هنگام باز‌شدن بهبود ببخشد.

گیزموچاینا می‌نویسد که این طراحی محافظت از اجزای الکترونیکی عینک در حالت تا‌شده یا باز‌بودن استاندارد آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. علاوه‌بر‌این، لولا به‌طور خودکار در موقعیت‌های خاصی قفل می‌شود و برای تناسب با شکل‌های مختلف سر، نیروی فشار ملایمی اعمال می‌کند.

نکته‌ی جالب دیگر در این پتنت، اشاره به کابل‌هایی است که احتمالاً برای اتصال بلندگوها در گوشی‌ها یا سایر اجزای موجود در دسته‌ها از‌طریق لولا عبور می‌کنند. این موضوع بیشتر بر ایده‌ی فرم عینکی به‌جای دستگاهی با بند سر مانند Vision Pro تأکید می‌کند.

درپایان، باید بگوییم که ثبت پتنت به‌معنای عرضه‌ی حتمی محصول نیست. باوجوداین‌، پتنت مذکور نگاهی اجمالی به تلاش‌های تحقیق‌و‌توسعه‌ی اپل ارائه و نشان می‌دهد که این شرکت ممکن است با تمرکز بر راحتی پوشیدن و طراحی احتمالاً ساده‌تر، به مفهوم عینک‌های هوشمند بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram