تماس تصویری با فیس‌تایم روی اپل تی‌وی امکان‌پذیر می‌شود

طبق گزارش‌های اخیر، اپل مشغول توسعه نسخه جدید اپل تی‌وی است تا نیاز به استفاده از آیفون یا آیپد اختصاصی به‌عنوان وب‌کم را برطرف کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در حال‌ کار روی نسخه‌ جدیدی از اپل تی‌وی است که با دوربین داخلی برای فیس‌تایم و سایر برنامه‌ها عرضه خواهد شد. مدت‌هاست که جزئیاتی درباره این محصول می‌شنویم و شایعات مربوط به آن دوباره مطرح شده است. درحالی‌که اپل درحال‌حاضر مکانیزمی برای استفاده از فیس‌تایم روی اپل تی‌وی دارد، به آیفون یا آیپد احتیاج دارد که به‌عنوان وب‌کم برای نمایشگر بزرگ‌تر کاربردی باشد.

همان‌طور‌که گفته شد، اپل احتمالاً روی مدل جدیدی از اپل تی‌وی کار می‌کند که شامل دوربین داخلی در Set-Top Box می‌شود و نیاز به استفاده از آیفون یا آیپد اختصاصی به‌عنوان وب‌کم را برطرف می‌کند. سال گذشته، با انتشار tvOS 17 کاربران اپل تی‌وی برنامه‌ جدید فیس‌تایم را دریافت کردند که به آنان امکان برقراری تماس‌های ویدئویی از‌طریق تلویزیون را می‌داد.

درحالی‌که فیس‌تایم برای اپل تی‌وی که به نمایشگر بزرگ‌تر متصل است، منطقی به‌نظر می‌رسد، این شرکت تا سال گذشته درباره معرفی قابلیت‌های تماس ویدئویی محتاطانه عمل کرده بود.

مارک گرمن از بلومبرگ در آخرین خبرنامه‌ Power On خود بیان می‌کند که مدل آینده‌ Apple TV از کنترل‌های مبتنی‌بر حرکت پشتیبانی خواهد کرد که به‌طور بالقوه برای کنترل واکنش‌ها در فیس‌تایم کاربرد دارد. این رویکرد می‌تواند مشابه رویکردی باشد که اپل در iOS و iPadOS به‌کار گرفته است. گرمن جزئیات بیشتری از کاربردهای خاص این حرکات در اپل تی‌وی یا توانایی کنترل دستگاه در سطح سیستم با استفاده از آن‌ها ارائه نداده است.

اپل در iOS 17 و iPadOS 17 و macOS 14، کنترل‌های مبتنی‌بر حرکت را در فیس‌تایم ارائه می‌دهد که امکان برقراری ارتباط با جلوه‌های سه‌بعدی متحرک را برای کاربران فراهم می‌کند. در‌نتیجه، می‌توان فرض کرد که فیس‌تایم در اپل تی‌وی نیز عملکردی مشابه خواهد داشت؛ اما روی صفحه‌‌ای بسیار بزرگ‌تر. بااین‌حال، مشخص نیست که منظور گرمن همان «واکنش‌ها» برای کنترل رابط کاربری اپلیکیشن است یا «حرکات» مجزایی برای کنترل کلی.

گرمن به این موضوع اشاره نکرده است که کاربران چه زمانی باید انتظار اپل تی‌وی جدید را داشته باشند و این دستگاه با پیشرفت‌های دیگری مانند پردازنده‌ سریع‌تر یا تغییراتی در طراحی ارائه خواهد شد یا خیر. ناگفته نماند که اپل روی نسخه‌ جدیدی از هوم‌پاد خود کار می‌کند که از نمایشگر برای کنترل بهتر و نمایش اطلاعات بهره خواهد برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.