مرکز هوش مصنوعی جدید مایکروسافت در لندن افتتاح شد

مایکروسافت مرکز هوش مصنوعی جدیدی در لندن افتتاح کرده است. هدف این مرکز ارتقای مدل‌های زبانی پیشرفته است که با همکاری دانشگاه‌های برتر و شرکت‌های پیشرو در این زمینه فعالیت خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، ماه گذشته، مایکروسافت بخش جدید هوش مصنوعی خود را به‌رهبری مصطفی سلیمان، یکی از بنیان‌گذاران دیپ‌مایند (DeepMind) و اینفلکشن (Inflection)، اعلام کرد. حالا این شرکت با افتتاح مرکز هوش مصنوعی جدیدش در لندن، فعالیت‌های خود در این زمینه را گسترش می‌دهد.

هدف این مرکز پیشبرد کارهای پیش‌گامانه برای ارتقای مدل‌های زبانی پیشرفته و زیرساخت‌های حمایتی آن‌ها و ایجاد ابزارهایی برای مدل‌های پایه و همکاری نزدیک با تیم‌های هوش مصنوعی در سراسر مایکروسافت و شرکای این شرکت، ازجمله OpenAI است.

نئووین می‌نویسد که این مرکز در دفتر پرایدینگتون لندن واقع شده است. رهبری این مرکز بر‌عهده‌ جردن هافمن، یکی دیگر از پیش‌گامان هوش مصنوعی از اینفلکشن و دیپ‌مایند، خواهد بود. مایکروسافت می‌گوید که بریتانیا منبع عظیمی از استعدادهای هوش مصنوعی دارد و این شرکت می‌خواهد سرمایه‌گذاری‌های بلندمدتی در این حوزه انجام دهد.

این مرکز با هدف جذب دانشمندان و مهندسان هوش مصنوعی برای تقویت موقعیت مایکروسافت در بازار پرشتاب هوش مصنوعی، به‌زودی آگهی استخدام منتشر خواهد کرد. براساس اعلامیه‌‌ای که در وبلاگ این مرکز منتشر شده است، مایکروسافت به‌دنبال افرادی است که به تأثیرگذاری بر مقیاس بزرگ علاقه‌مند‌ند و برای مشارکت در فرهنگ تیمی که یادگیری مداوم در آن امری عادی است، مشتاقانه تلاش می‌کنند.

مرکز هوش مصنوعی مایکروسافت در لندن حضور این شرکت در بریتانیا را بسیار تقویت می‌کند و بر سرمایه‌گذاری 2/5 میلیارد پوندی اخیر آن روی نیروی کار این کشور تکیه خواهد کرد. همچنین، مایکروسافت قصد دارد نقش مهمی در توسعه‌ اقتصاد هوش مصنوعی بریتانیا ایفا کند؛ ازجمله اینکه تا سال 2026، تعداد 20 هزار عدد از پیشرفته‌ترین پردازنده‌های گرافیکی (GPU) را به این کشور وارد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.