دورزدن الزامات ویندوز 11 با یک کلیک در نسخه LTSC

در گذشته، روشی با یک دستور برای دورزدن الزامات سخت‌افزاری برای نصب ویندوز 11 کشف شده بود. حالا به‌نظر می‌رسد روش مشابهی برای نسخه LTSC ویندوز 11 پیدا شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، الزامات سخت‌افزاری برای نصب ویندوز 11 همچنان باعث نارضایتی بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به دنیای کامپیوتر است. در آن زمان، مایکروسافت پردازنده‌های نسبتاً جدیدی مانند نسل هفتم اینتل (Kaby Lake) و نسل اول رایزن AMD (سری 1000) را با سیستم‌عامل ویندوز 11 ناسازگار اعلام کرد.

این پردازنده‌ها از قدرت و کارایی مناسبی برخوردار بودند و به‌راحتی می‌توانستند ویندوز 11 را اجرا کنند. با‌این‌حال، آن‌ها و پردازنده‌های قدیمی‌تر فاقد برخی ویژگی‌های امنیتی بودند که مایکروسافت آن‌ها را برای اجرای جدیدترین سیستم‌عامل خود ضروری می‌دانست.

نئووین می‌نویسد که علاوه‌بر پردازنده، برخورداری از نسخه 2.0 تراشه TPM برای نصب این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز اجباری شد. مایکروسافت باز‌هم دلیل این الزام را ویژگی‌های امنیتی سخت‌گیرانه‌ای عنوان کرد که ویندوز 11 به‌همراه می‌آورد.

با وجود این الزامات، کاربران همچنان به‌دنبال راه‌هایی برای دور‌زدن آن‌ها و نصب ویندوز 11 روی سخت‌افزارهای ناسازگار بوده‌اند. نکته جالب این است که خود مایکروسافت نیز روشی رسمی برای دور‌زدن رجیستری ارائه کرد؛ هرچند با هشدارهای فراوان.

در اکتبر 2023، گزارشی درباره ترفندی با دستوری واحد منتشر شد که به کاربران امکان می‌داد تا الزامات سیستمی ویندوز 11 را در طول فرایند نصب دور بزنند. اگرچه خبر این ترفند در اکتبر به‌گوش ما رسید، به‌نظر می‌رسد از سال 2022 به‌طور گسترده استفاده می‌شده است.

حالا ترفند مشابهی کشف شده است که به کاربران امکان می‌دهد تا الزامات سیستمی را دور بزنند، با این تفاوت که این روش روی نسخه LTSC ویندوز 11 کاربرد دارد. این ترفندی یک‌کلیکی است که با انتخاب گزینه Windows 11 IoT Enterprise LTSC هنگام انتخاب سیستم‌عامل در مرحله نصب عمل می‌کند.

برای کسانی که اخبار مربوط به LTSC را دنبال نکرده‌اند، باید بگوییم که مایکروسافت اخیراً نسخه ویندوز 11 LTSC 2024 و کلیدهای محصول KMS را پس از فاش‌شدن تصاویر آن‌ها تأیید کرد. این غول فناوری در آوریل سال گذشته عرضه‌ نسخه‌ LTSC برای ویندوز 11 را وعده‌ داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.