اضافه‌شدن قابلیت‌های جدید نرم‌افزاری به ایرپادزهای اپل

اپل در کنفرانس WWDC، ویژگی‌های نرم افزاری جدیدی را شرح داد که قرار است در ایرپادزها و هدفون‌های فعلی این شرکت به‌کار برده شوند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در مراسم WWDC 2024 قابلیت‌های جدیدی برای ایرپاد خود معرفی کرد. یکی از این قابلیت‌ها Siri Interactions است که شامل کنترل‌های حرکتی تازه برای ایرپادز به‌منظور کنترل سیری به روش‌های جدید است.

شما می‌توانید بدون نیاز به استفاده از صدا، سر خود را به نشانه تأیید یا رد تکان دهید. این امر به‌خصوص در محیط‌های پرسروصدا مفید است.

در‌ادامه فناوری جدید Voice Isolation به ایرپادز پرو اضافه می‌شود که از تراشه‌ی H2 و یادگیری ماشین برای جدا‌کردن و بهبود کیفیت صدا استفاده می‌کند تا شنونده بتواند صدای شما را به‌طور واضح بشنود.

همچنین، صدای فضایی شخصی‌سازی‌شده با ردیابی پویای سر نیز وجود دارد که اکنون از بازی‌ها پشتیبانی می‌کند. یکی از اولین بازی‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کند، Need for Speed Mobile روی iOS است.

اپل API جدیدی را برای توسعه‌دهندگان گنجانده است تا بتوانند از صدای فضایی شخصی‌سازی‌شده و صدای 16 بیتی و 48 کیلوهرتز با کیفیت درخورتوجه برای چت بازی با ایرپادز پرو استفاده کنند.

صدای فضایی شخصی‌سازی‌شده برای بازی‌ها با ایرپادز نسل سوم و ایرپادز پرو و ایرپادز مکس سازگار است. کاربران AirPods Pro هنگام بازی تأخیر صدای بهتری دریافت می‌کنند. ویژگی‌های جدید در به‌روز‌رسانی نرم‌افزار اواخر پاییز ارائه می‌شود.

ناگفته نماند که در رویداد WWDC 2023، اپل ویژگی‌های اپرپادز مانند Adaptive Audio و تشخیص مکالمه را به‌همراه مجموعه‌ای ثابت از قابلیت‌های جدید با تمرکز بر دسترسی معرفی کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.