ارز دیجیتال؛ روزنه تنفس اقتصاد تورم‌زده‌ی آرژانتین

ارز دیجیتال؛ روزنه تنفس اقتصاد تورم‌زده‌ی آرژانتین

درحالی که تورم اقتصاد آرژانتین را به زانو درآورده است، بسیاری از شهروندان این کشور برای درامان‌ماندن از افت پیاپی ارزش دارایی‌های خود به ارز دیجیتال پناه برده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، آرژانتین درحال‌حاضر با تورمی افسارگسیخته دست‌به‌گریبان است. نرخ تورم سالانه در این کشور از مرز ۲۷۰ درصد فراتر رفته است. همین عامل باعث شده است تا بسیاری از شهروندان به‌دنبال تغییر استراتژی مالی خود باشند و به‌جای پول‌ رسمی سراغ ارزهای دیجیتال بروند.

به‌نقل از بیت‌کوینیست، تحلیلگران فوریز در گزارش تازه‌ای مدعی شده‌اند که استفاده از رمزارزها در آرژانتین به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. از قرار معلوم رمزارزها نقش جان‌پناه ثروت را برای آرژانتینی‌ها بازی می‌کند.

استفاده از رمزارزها در آرژانتین به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است

داده‌ها نیز بر این ادعا مهر تأیید می‌زنند. آمار برگرفته از پایگاه سیمیلاروب نشان می‌دهد که از ۱۳۰ میلیون بازدید در ۵۵ صرافی بزرگ جهان، ۲/۵ بازدید مربوط به شهروندان آرژانتینی است.

گفتنی است که آرژانتین بیشترین درصد ترافیک صرافی بایننس را دراختیار دارد. داده‌ها نشان می‌دهند که نزدیک به ۷ درصد از کل ترافیک بایننس از آرژانتین نشئت می‌گیرد. تمام این شواهد و قرائن حاکی از آن است که مردم آرژانتین به‌طور فراگیر در حال پذیرش و استفاده از رمزارزها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram