روزنامه فایننشال تایمز چت‌بات Ask FT را راه‌اندازی کرد

Ask FT

روزنامه فایننشال تایمز در حال آزمایش چت‌بات هوش مصنوعی مولد خود به نام Ask FT است. این چت‌بات با استفاده از آرشیو مقالات چندین دهه قبل این رسانه آموزش دیده است.

به‌گزارش تک‌ناک، روزنامه فایننشال تایمز چت‌بات Ask FT را معرفی کرد. کاربران می‌توانند از چت‌بات Ask FT انتظار پاسخ‌هایی به زبان طبیعی و دقیق به پرسش‌هایشان داشته باشند.

چت‌بات Ask FT برای ارائه پاسخ‌های پرسش‌های کاربران از اطلاعاتی استفاده می‌کند در چندین دهه‌ گذشته در این نشریه منتشر شده‌اند.

وقتی از چت‌بات Ask FT پرسیده شد «چه کسی مدیر بخش محصولات هوش مصنوعی مایکروسافت است؟»، این ابزار پاسخی به‌روز ارائه و به خبری اشاره کرد که این هفته درباره‌ استخدامِ مصطفی سلیمان، یکی از بنیان‌گذاران دیپ‌مایند، به‌عنوان رئیس تیم جدید هوش مصنوعی‌ مایکروسافت منتشر شد.

این ابزار برای چندصد مشترک پولی فایننشال تایمز دردسترس قرار دارد و برای متخصص‌ها و مؤسسه‌های تجاری طراحی شده است.در‌حال‌حاضر Ask FT با کلود، مدل زبان بزرگ (LLM) توسعه‌یافته شرکت آنتروپیک، کار می‌کند؛ اما این ممکن است تغییر کند.

لیندسی جِین، مدیر ارشد محصول فایننشال تایمز در مصاحبه‌ای با وب‌سایت ورج می‌گوید که این نشریه «با رویکردی مستقل از مدل» در حال کار است تا ببیند کدام مدل به بهترین وجه نیازهایشان را برآورده می‌کند.

این ابزار می‌تواند به پرسش‌های مربوط به رویدادهای جاری، مانند میزان بودجه‌ای که اینتل به‌واسطه قانون CHIPS از دولت آمریکا دریافت کرد و پرسش‌های کلی‌تر مانند تأثیر ارزهای دیجیتال بر محیط‌زیست پاسخ دهد.

همچنین، Ask FT به سؤالاتی جواب می‌دهد که به کاوش عمیق‌تری در آرشیوهای فایننشال تایمز نیاز دارند. چت‌بات یادشده به این پرسش که «یوتیوب چگونه تأسیس شد؟»، به‌درستی پاسخ داد و گفت در فوریه ۲۰۰۵، چاد هرلی و استیو چن و جاوید کریم این پلتفرم را راه‌اندازی کردند.

سال گذشته، وب‌سایت ورج ابزاری مشابه را بررسی کرد که رسانه‌های دیجیتال تحت مالکیت شرکت بازاریابی Foundry، از‌جمله Macworld و PCWorld و Tech Advisor، آن را راه‌اندازی کرده بودند. با‌این‌حال، در آن زمان به‌اندازه Ask FT مفید نبود. میا ساتو، خبرنگار آزمایش‌کننده ابزار مذکور، دریافت که این ابزار نتایج نادرستی برای سؤالات ساده‌ای مانند زمان عرضه آخرین آیپاد نانو ارائه می‌دهد.

در پایان، باید بگوییم که هنوز اکثر مشترکان نمی‌توانند Ask FT را امتحان کنند. این چت‌بات فعلاً در مرحله آزمایشی باقی می‌ماند؛ زیرا فایننشال تایمز همچنان به آزمایش و ارزیابی آن ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.