ازراک مینی کامپیوتر DeskMate X600 را با eGPU رونمایی می‌کند

ازراک مینی کامپیوتر DeskMate X600 را با eGPU رونمایی می‌کند

شرکت ASRock با مینی کامپیوترهای سری DeskMate X600 به‌دنبال ارائه‌ی گزینه‌های کارت گرافیکی خارجی و اسلات‌های PCIe اختصاصی است.

به‌گزارش تک‌ناک، سری مینی کامپیوترهای DeskMate X600 شرکت ازراک (ASRock) با هدف تأمین نیازهای طیف وسیعی از کاربران، گزینه‌های پردازنده‌ی گرافیکی خارجی به‌همراه اسلات‌های اختصاصی PCIe را ارائه می‌دهد. با‌توجه‌به بازار فشرده کامپیوترهای مینی، تمرکز اصلی بر این است که حداکثر عملکرد از دستگاه‌های کوچک به‌دست آید و در‌عین‌حال محصولی قابل‌حمل و کاربرپسند ارائه شود.

Wccftech می‌نویسد که برای تقویت عملکرد گرافیکی این دستگاه‌های کوچک، روند استفاده از کارت گرافیک خارجی (eGPU) در حال افزایش است. شرکت ازراک با خط‌تولید جدید مینی کامپیوترهای DeskMate X600 و ارائه‌ی روشی خاص برای اتصال کارت گرافیک خارجی، به این روند پیوسته است.

مینی کامپیوتر DeskMate X600 درگاهی اختصاصی در قسمت بالایی خود دارد که به کابل افزایش‌دهنده یا رابط PCIe اجازه می‌دهد تا از اسلات PCIe این مینی‌ پی‌سی خارج و به داک اکسترنال کارت گرافیک متصل شود. این ایده‌ی مهم از چند نظر مهم است.

اولین مزیت این است که اتصالات PCIe جدید بسیار توانمندتر از جایگزین‌هایی مانند استانداردهای OCuLink و USB 4 هستند. همچنین، وجود بریدگی اختصاصی برای کابل افزایش‌دهنده‌ی PCIe جلوه‌ای زیباتر به‌ارمغان می‌آورد. با‌این‌حال، این شرکت کابل توسعه‌ی PCIe را به‌همراه مینی کامپیوتر ارائه نمی‌دهد و خریداران باید از شرکت‌های دیگر آن را تهیه کنند.

سایر مشخصات مینی کامپیوتر DeskMate X600 شباهت زیادی به همتای خود، یعنی DeskMeet دارد؛ زیرا از پردازنده‌های Ryzen 7000 و Ryzen 8000G و گزینه‌های آینده‌ی Ryzen 9000 با توان 65 وات مانند Ryzen 7 9700X و Ryzen 5 9600X پشتیبانی می‌کند.

علاوه‌بر‌این، این مینی کامپیوتر چهار اسلات DIMM DDR5 دارد که از سرعت‌های 7200 MT/s و سریع‌تر پشتیبانی می‌کند. ازراک برای این دستگاه دو اسلات M.2 (به‌ترتیب با پشتیبانی از PCIe 5.0 و PCIe 4.0) و یک اسلات SATA 2.5 اینچی در نظر گرفته است. خود این مینی کامپیوتر منبع تغذیه‌ی 120 واتی دارد؛ بنابراین، برای اتصال کارت گرافیک خارجی باید از منبع تغذیه‌ی اختصاصی استفاده کرد.

قیمت‌ مینی کامپیوترهای سری DeskMate X600 شرکت ازراک ازاین‌قرار است:

  • سیستم بدون قطعات (Barebone System): ۱,۳۹۸ یوان (۱۹۵ دلار آمریکا)
  • سیستم بدون قطعات با کارت شبکه: ۱,۴۹۸ یوان (۲۱۰ دلار آمریکا)
  • سیستم تنها با پردازنده‌ی Ryzen 5 8600G: حدود ۲,۹۹۸ یوان (۴۲۰ دلار آمریکا)
  • سیستم تنها با پردازنده‌ی Ryzen 7 8700G: تقریباً ۳,۶۹۸ یوان (۵۱۵ دلار آمریکا)
  • سیستم با پردازنده‌ی Ryzen 5 8600G و رم ۱۶ گیگابایت و ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی: ۳,۸۹۸ یوان (۵۴۵ دلار آمریکا)
  • سیستم با پردازنده‌ی Ryzen 7 8700G و رم ۱۶ گیگابایت و ۱ ترابایت فضای ذخیره‌سازی به‌همراه کارت شبکه: ۴,۵۹۸ یوان (۶۴۵ دلار آمریکا)

مینی کامپیوترهای جدید ازراک در سه رنگ مشکی مات (Obsidian Black) و نقره‌ای مهتابی (Moonlight Silver) و خاکستری ستاره‌ای (Starry Gray) فقط در بازار چین عرضه می‌شوند و زمان عرضه‌ی جهانی آن هنوز مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram