معرفی هوش مصنوعی Ernie 4.0 Turbo بایدو برای مشتریان سازمانی

معرفی هوش مصنوعی Ernie 4.0 Turbo بایدو برای مشتریان سازمانی

بایدو، رهبر جست‌وجوی اینترنتی چین، جدیدترین نسخه‌ی مدل زبانی بزرگ خود به نام Ernie 4.0 Turbo را برای مشتریان سازمانی معرفی کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، رئیس بخش اجرایی بایدو، شی گوانگ‌جون (Xie Guangjun)، در رویدادی در شانگهای اعلام کرد که پیشرو جست‌وجوی اینترنتی چین جدیدترین نسخه‌ی مدل زبان بزرگ خود به نام Ernie 4.0 Turbo را برای مشتریان سازمانی عرضه کرده است.

به‌گفته‌ی وی، این مدل جدید عملکرد Ernie را در زمینه‌های مختلفی ازجمله ترجمه‌ی ماشینی و تولید متن و پاسخ به پرسش‌ها بهبود می‌بخشد.

بلومبرگ به‌نقل از شی گوانگ‌جون می‌نویسد که هزینه‌ی Ernie 4.0 Turbo برای هر 1 میلیون توکن ورودی 30 یوان (4/13 دلار) و برای هر 1 میلیون توکن خروجی 60 یوان (۸/۲۶ دلار) است. طبق بیانیه‌ی مطبوعاتی شرکت بایدو، قیمت مدل‌های قبلی Ernie تا 83 درصد کاهش می‌یابد. طبق این بیانیه، میانگین استفاده‌ی روزانه از Ernie در سه‌ماهه‌ی دوم درمقایسه‌با با سه‌ماهه‌ی اول 150 درصد افزایش یافته است.

توجه کنید که شرکت‌های بزرگ فناوری چین و استارت‌آپ‌های مدل زبان بزرگ (LLM) برای جذب کاربران در رقابتی شدید، اعتبارات رایگان یا تخفیف‌های درخورتوجهی برای توسعه‌دهندگانی ارائه می‌دهند که از مدل‌های هوش مصنوعی آن‌ها استفاده می‌کنند. پیشرفته‌ترین مدل GPT-4o شرکت OpenAI، پنج دلار برای هر 1 میلیون توکن ورودی و 15 دلار برای هر 1 میلیون توکن خروجی هزینه دارد.

اقدام بایدو برای ارتقای Ernie و کاهش قیمت آن نشان‌دهنده‌ی تعهد این شرکت به هوش مصنوعی و رقابت فزاینده در بازار مدل‌های زبانی بزرگ در چین است. Ernie 4.0 Turbo به بایدو کمک می‌کند تا در این رقابت پیشرو بماند و قیمت‌های ارزان‌تر مدل‌های Ernie Speed و Ernie Lite می‌تواند این فناوری را برای طیف وسیع‌تری از کاربران در‌دسترس قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram