آغاز روند صعودی بیت کوین؛ شاید ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۴

آغاز روند صعودی بیت کوین؛ شاید ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۴

شماری از تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین دست‌کم تا سه‌ماهه‌ی پایانی سال میلادی جاری، روند صعودی تازه‌ای را از سر نمی‌گیرد.

به‌گزارش تک‌ناک، روزها و هفته‌های اخیر، بازار بیت کوین با نوسان‌هایی فرسایشی دست‌به‌گریبان بوده است. بیت کوین ماه ژوئن را با قدرت شروع کرد؛ اما رفته‌رفته چشم‌انداز سرمایه‌گذاران از خوش‌بینی محض به احتیاطی مزمن تغییر پیدا کرد.

درادامه، این رمزارز طلایه‌دار دوره‌ای از تثبیت را تجربه کرد و پس از مواجهه با مقاومت مهم در سنگر ۷۰هزار دلار، تا محدوده‌ی ۶۳هزار دلار هم افت کرد.

بنابر فین‌بولد، گزارشی از موسسه‌ی QCP Capital منتشر شده است که نشان می‌دهد دوره تثبیت و رنج‌زنی بیت کوین همچنان ادامه دارد و بعید است تا ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۴ شاهد آغاز روند صعودی تازه‌ای در این رمزارز پیشتاز باشیم.

اکنون به‌رغم انتشار اخباری مثبت درباره‌ی بیت کوین، عملکرد این رمزارز همچنان ضعیف است و دادوستد آن در محدوده‌ی قیمتی ۶۴,۳۰۰ دلار ادامه دارد.

نکته‌ی دیگری که نباید از آن غافل شد، این است که پس از هاوینگ اخیر، ماینرها برای فروش ذخایر خود به‌شدت شتاب‌زده عمل می‌کنند. انتظار می‌رود فشار فروش ناشی از اقدام آنان، همچنان ادامه یابد و هرگونه بهبود قیمت را به تأخیر اندازد.

درحال‌حاضر، ذخایر بیت کوینی ماینرها به کمترین مقدار خود در ۱۴ سال اخیر رسیده و مقدار آن از ابتدای سال جاری، دست‌کم ۵۰ هزار واحد افت کرده است. این افت ذخایر ماینرها حاکی از آن است که بیت کوین‌ها به‌طور مداوم از کیف‌پول‌ استخراج‌کنندگان راهی بازار می‌شود و با افزایش عرضه از رشد بهای بیت کوین جلوگیری می‌کند.

علاوه‌براین، دیگر بازیگران بازار نیز برای عرضه‌ی مقادیر انبوهی از بیت کوین اقدام کرده‌اند. برای مثال، دولت آلمان دست به فروش ۳ هزار واحد بیت کوین زده و قرار است ۴۷ هزار واحد دیگر را نیز در روزهای آتی عرضه کند. این عرضه نابهنگام باعث سرکوب بهای بیت کوین و مانع از ایجاد موجی صعودی در نمودار آن می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram