افت پیاپی قیمت بیت کوین؛ ایستگاه بعدی کجاست؟

افت پیاپی قیمت بیت کوین؛ ایستگاه بعدی کجاست؟

قیمت بیت کوین در ساعات اولیه‌ی معاملات روز جمعه تا محدوده‌ی ۵۲ هزار دلار سقوط کرد و به کف قیمتی چند ماه اخیرش رسید؛ اما توقفگاه بعدی بیت کوین کجاست؟

به‌گزارش تک‌ناک، با سقوط پیاپی بیت کوین، زنگ‌خطر برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیت کوین به‌صدا درآمده است. داده‌های بین‌کریپتو نشان می‌دهد که بهای بیت کوین در شبانه‌روز گذشته دست‌کم ۶ درصد کاهش یافته است. نوسان‌های بیت کوین باعث شده است تا میلیون‌ها دلار از موقعیت‌های معاملاتی لیکویید شوند.

از قرار معلوم دست‌کم ۷۰۰ میلیون دلار از هزاران موقعیت معاملاتی لیکویید شده‌اند که سهم عمده‌ی آن ناشی از معاملات لانگ (خرید) و بخش اندکی ناشی از معاملات شورت (فروش) است. تنها در یک ساعت گذشته نیز صدها موقعیت معاملاتی به‌ارزش دست‌کم ۱۰۰ میلیون دلار لیکویید شده است. دراین‌میان، یکی از کارشناسان حوزه‌ی رمزارزها بر این باور است که نوسان‌های قیمتی بیت کوین، فرصتی سودآور برای خرس‌ها و فروشنده‌ها است. او می‌گوید:

این نوع نوسان‌های بیت کوین، فرصت‌ها را برای اسکالپرها ایجاد می‌کند تا بتوانند با ورود به موقعیت‌های معاملاتی شورت، ضرر‌و‌زیان‌های خود را جبران کنند.

اسکالپر کسی است که در بازه‌های زمانی کوتاه به موقعیت‌های معاملاتی وارد می‌شود و می‌کوشد از نوسان‌های چندساعته یا چنددقیقه‌ای سود به‌دست آورد. عده‌ای از تحلیلگران جابه‌جایی بیت کوین میان کیف‌پول‌های ام.تی گاکس را مهم‌ترین دلیل برای افت پیاپی بیت کوین می‌دانند.

قرار است به‌زودی فرایند بازپرداخت مطالبات شاکیان صرافی منحل‌شده‌ی ام.تی گاکس آغاز شود. در این فرایند، حدوداً ۱۴۲ هزار واحد بیت کوین و بیش از ۱۴۳ هزار واحد بیت کوین کش به شاکیان بازپرداخت می‌شود.

مایلز دویچر، تحلیلگر برجسته‌ی حوزه‌ی رمزارزها، با ابراز ناامیدی از روند حاکم بر نمودار بیت کوین می‌گوید که توقفگاه بعدی قیمت بیت کوین جایی در حوالی محدوده‌ی ۴۸ هزار دلار است. او بیان می‌کند:

آیا بیت کوین پیش از آنکه ۴۸ هزار دلار را ببیند، بساط این حمام خون را جمع می‌کند یا نه؟ معلوم نیست. دولت آلمان و صرافی ام.‌تی گاکس تمام زور خود را هم بزنند، بعید است بیت کوین از ایستگاه ۴۸ هزار دلار پایین‌تر برود. فقط در‌این‌میان نگران آلت کوین‌های خود باشید و بس. به‌زودی رو به بالا حرکت می‌کنیم؛ پس کمربندهای خود را سفت ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram