بنیان‌گذار توییتر: بیت کوین سرانجام جایگزین دلار می‌شود

بنیان‌گذار توییتر: بیت کوین سرانجام جایگزین دلار می‌شود

جک دورسی، بنیان‌گذار توییتر، در اظهارنظری تازه گفته است روزی فرامی‌رسد که سرانجام بیت کوین به ارزی جهان‌روا تبدیل می‌شود و دلار را از کرسی قدرت به‌زیر می‌کشد.

به‌گزارش تک‌ناک، جک دورسی، از بنیان‌گذاران توییتر و استارتاپ بلاک (BLOCK)، بیت کوین را برترین ارز جهان خوانده و گفته است که این ارز تمام مناسبات جهانی را تغییر خواهد داد. وی بر این باور است که این تغییر در چند سال آينده رخ خواهد داد.

به‌نقل از دیکریپت، دورسی در همایشی خطاب به حاضران اعلام کرده است که بیت کوین از ابزار ذخیره‌ی ارزش به ابزاری برای تسهیل مبادلات مالی تبدیل می‌شود و دلار را از اریکه‌ی قدرت پایین می‌کشد. وی سرسختانه بر این باور است که بیت کوین می‌تواند حتی در تراکنش‌های روزانه هم جای دلار را بگیرد.

آیا می دانید:

دورسی در همایش یادشده می‌گوید:

مدتی طول می‌کشد تا بیت کوین جایگزین دلار شود؛ اما از ۱۰ یا ۱۵ سال فراتر نمی‌رود؛ زیرا مردم رفته‌رفته به ارزش‌های ذاتی بیت کوین پی می‌برند و قدرت آن را در تسهیل مبادلات و مراودات مالی روزانه به‌چشم می‌بینند.

دورسی معتقد است که با فراگیری بیت کوین در حوزه‌ی تراکنش‌های روزمره، می‌توان انتظار داشت که دلار جایگاه مسلط خود در عرصه‌ی پولی جهان را از دست بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram