دستیار هوش مصنوعی Brave به آیفون و آیپد می‌آید

مرورگر Brave اخیراً اعلام کرده است که دستیار هوش مصنوعی خود به نام لئو را برای کاربران آیفون و آیپد در‌دسترس قرار می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، دستیار هوش مصنوعی Brave دردسترس دارندگان آیفون و آیپد قرار می‌گیرد. این دستیار هوش مصنوعی به کاربران امکان می‌دهد تا سؤالات خود را مطرح کنند، صفحات وب را خلاصه کنند، محتوا خلق کنند و کارهای دیگری انجام دهند. راه‌اندازی نسخه iOS پس از عرضه این دستیار برای اندروید و دسکتاپ صورت گرفته است.

تک‌کرانچ می‌نویسد که نسخه iOS لئو قابلیت تبدیل گفتار به متن را به‌همراه دارد که در نسخه اندروید آن موجود نیست. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند با صدای بلند صحبت کنند و بدون نیاز به تایپ‌کردن، سؤالات و درخواست‌های خود را به متن تبدیل کنند. Brave می‌گوید این قابلیت اضافی برقراری ارتباط با هوش مصنوعی را آسان‌تر می‌کند.

علاوه‌بر خلاصه‌کردن صفحات وب یا ویدئوها، لئو می‌تواند به سؤالات مربوط به محتوایی که می‌خواند جواب دهد، گزارش‌های نوشتاری طولانی ایجاد کند، صفحات را ترجمه یا بازنویسی کند، رونوشت‌های صوتی یا تصویری ایجاد کند و کد بنویسد. Brave با ارائه دسترسی به دستیار هوش مصنوعی داخلی، امیدوار است تا کاربران به ChatGPT یا سایر سرویس‌های مشابه روی نیاورند.

لئو شامل دسترسی به Mixtral 8x7B و Claude Instant از Anthropic و Llama 2 13B از متا است. این مرورگر Mixtral 8x7B را به‌عنوان مدل زبان بزرگ پیش‌فرض برای لئو تنظیم کرده است؛ اما کاربران می‌توانند مدل زبان دیگری را انتخاب کنند یا برای ازبین‌بردن محدودیت استفاده از این هوش مصنوعی، اشتراک خود را با پرداخت ۱۴/۹۹ دلار در ماه به لئو پریمیوم ارتقا دهند.

Brave تنها شرکت مرورگری نیست که دستیار هوش مصنوعی راه‌اندازی کرده است. برای مثال، اوپرا سال گذشته دستیار هوش مصنوعی به نام آریا (Aria) را عرضه کرد. این محصول با همکاری OpenAI ساخته شده است و از رابط کاربری شبیه به چت‌بات بهره می‌برد که به کاربران امکان می‌دهد تا در سریع‌ترین زمان ممکن به پاسخ پرسش‌هایشان برسند.

دستیار لئو برای iOS اکنون برای همه کاربرانی دردسترس است که به‌روزرسانی نسخه ۱/۶۳ را دریافت کرده‌اند. برای دسترسی به لئو، مرورگر بریو را باز و در نوار آدرس تایپ‌کردن را شروع کنید. سپس «از لئو بپرسید» (Ask Leo) را انتخاب کنید. لئو قابلیتی اختیاری است و از‌طریق تنظیمات برنامه می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.