سقوط قیمت بیت کوین با ازدست‌رفتن سنگر مهم ۶۰ هزار دلار

سقوط قیمت بیت کوین با ازدست‌رفتن سنگر مهم ۶۰ هزار دلار

قیمت بیت کوین، یکه‌تاز بازار رمزارزها، برای نخستین‌بار از ماه می، حمایت مهم خود در محدوده‌ی ۶۰ هزار دلار را از دست داد و برای لحظاتی وارد کانال ۵۹ هزار دلار شد.

به‌گزارش تک‌ناک، امروز دوشنبه ۲۴ ژوئن (۴ تیر) و هم‌زمان با آغاز هفته‌ی کاری جدید، قیمت بیت کوین، طلایه‌دار بازار رمزارزها برای نخستین‌بار در دو ماه گذشته، به کمتر از ۶۰ هزار دلار سقوط کرد. آلت کوین‌ها نیز اوضاع‌و‌احوال چندان خوشی ندارد. برخی از آن‌ها افت‌های دوررقمی را تجربه کردند و بسیاری دیگر نیز دست‌کم ۵ تا ۱۰ درصد دچار کاهش ارزش شدند.

بنابر کریپتوپوتیتو، امروز را می‌توان یکی از روزهای خونین بازار رمزارزها در چند هفته‌ی اخیر نامید. درحال‌حاضر، بیت کوین به‌شدت تلاش می‌کند تا سنگر مهم ۶۰ هزار دلار را حفظ کند.

سقوط قیمت بیت کوین

ارزش بازار بیت کوین نیز به کمتر از محدوده‌ی ۱/۲ تریلیون دلار سقوط کرده است. روز گذشته، بیت کوین دست‌کم ۶ درصد و در هفته اخیر بیش از ۸ درصد افت قیمت را تجربه کرده است. در میان آلت‌کوین‌ها نیز، بیت کوین کش و یونی سواپ هر‌یک با ۸ و ۹/۵ درصد افت قیمت، بزرگ‌ترین بازندگان امروز هستند.

از قرار معلوم ارزش کل موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده به بیش از ۳۲۹ میلیون دلار رسیده است. شمار معامله‌گران متضرر نیز از آستانه ۸۵ هزار نفر فراتر رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram