ChatGPT دوباره به ایتالیا بازگشت

 شرکت OpenAI با اعمال تغییراتی برای رفع نگرانی های مقامات ایتالیایی، بار دیگر دسترسی به ChatGPT را برای کاربران این کشور فراهم کرد.

 شرکت OpenAI با اعمال تغییراتی برای رفع نگرانی های مقامات ایتالیایی، بار دیگر دسترسی به ChatGPT را برای کاربران این کشور فراهم کرد.

به گزارش تکناک، شرکت تحقیقاتی OpenAI در یک بیانیه که توسط وب سایت Associated Press و همچنین The Verge منتشر شده است، اعلام کرد: هم اکنون ChatGPT در دسترس کاربران ما در ایتالیا قرار دارد. ما خوشحالیم که دوباره به آن ها خوش آمد می گوییم و به حفظ حریم خصوصی آن‌ها متعهد می‌مانیم.

OpenAI اعلام کرد که مسائل اعلام شده توسط سازمان حفاظت داده‌های ایتالیایی (GPDP) در اوایل ماه مارس، برطرف یا شفاف سازی می شود. GPDP قبلا به ChatGPT اتهام جمع آوری غیرقانونی داده های کاربران و ممانعت نکردن از دسترسی کاربران زیرسن قانونی به محتوای نامناسب را مطرح کرده بود و OpenAI به همین دلیل از فعالیت این چت ربات در این کشور جلوگیری کرد.

این شرکت 20 روز فرصت داشت تا به موضوعات اشاره شده پاسخ دهد و در میانه ماه آوریل، ناظرین  شزکت اعلام کرده بودند که در صورت رفع مشکلات این ربات تا 30 آوریل، ChatGPT مجدداً در اختیار کاربران ایتالیایی قرار خواهد گرفت.

OpenAI تصمیمات و تغییراتی را اعلام کرده است که در رابطه با حفاظت اطلاعات کاربران و سهولت استفاده از خدمات تأثیر مثبتی دارد. به عنوان مثال، آنها به وب‌سایت The Verge لینکی به یک فرم جدید ارائه کرده‌اند که به کاربران اتحادیه اروپا امکان می‌دهد تا درخواست حذف اطلاعات شخصی خود را بر اساس قوانین حفاظت داده‌های عمومی اروپا (GDPR) ارسال کنند.

علاوه بر این، OpenAI اعلام کرده است که یک ابزار جدید برای تأیید سن کاربران در هنگام ثبت نام در ایتالیا در دسترس قرار می گیرد. اطلاعات مربوط به جمع‌آوری اطلاعات شخصی توسط OpenAI و ChatGPT نیز، از جمله اطلاعات نحوه تماس با مسئول حفاظت داده‌های مشمول GDPR، در مرکز کمک OpenAI منتشر شده است. این تغییرات با هدف افزایش شفافیت و اطمینان کاربران نسبت به استفاده از خدمات OpenAI انجام می شود.

در بیانیه‌ای که توسط AP منتشر شده است، GPDP اعلام کرده است که اقدامات OpenAI را تحسین می کند و از OpenAI خواسته است که با تغییرات دیگر درباره تأیید سن و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی برای آگاهی مردم ایتالیا از حق خود برای سر باز زدن از جمع‌آوری اطلاعات شخصی همکاری کند.

تا کنون، هیچ یک از این تغییرات به طور تأثیر چشمگیری روی عملکرد ChatGPT در ایتالیا نداشته است. اما احتمالاً OpenAI با چالش های بیشتری مواجه خواهد شد. اسپانیا، کانادا و سایر کشورها نیز تحقیقاتی را درباره روش های این شرکت در نحوه جمع آوری داده های آموزشی برای مدل زبان خود و اطلاعاتی که این مدل برای کاربران تولید می کند، آغاز یا در نظر گرفته اند. همچنین، قانونگذاران اروپایی قانون AI Act را پیش می‌برند که ممکن است الزامات جدیدی برای شرکت هایی مانند OpenAI ایجاد کند که احتمالاً  شامل افشای اطلاعات جدید نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.