پین‌کردن جایگزین دکمه پنل جانبی در رابط کاربری کروم شد

گوگل در اقدامی تازه، رابط کاربری مرورگر کروم را تغییر داده و پین‌کردن را جایگزین دکمه پنل جانبی کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل در حال بازطراحی مرورگر کروم در دسکتاپ است که نحوه دسترسی به بوک‌مارک‌ها و لیست خواندن و تاریخچه را تغییر می‌دهد. در این بازطراحی، دکمه پنل جانبی که قبلاً در گوشه بالا سمت راست قرار داشت، حذف شده است. پس از اعمال این تغییر، دکمه پنل جانبی (آیکن مربعی که تقریباً نصف آن پر است) را دیگر در گوشه بالا سمت راست کنار تصویر پروفایل خود مشاهده نخواهید کرد.

گوگل درباره این تغییر توضیح می‌دهد: «کاربران می‌توانند اکثر ویژگی‌های پنل جانبی را از‌طریق منو کروم باز کنند.» پیش از این تغییر، دکمه پنل جانبی به‌طور پیش‌فرض بوک‌مارک‌ها را باز می‌کرد؛ درحالی‌که منو کشویی امکان دسترسی به سایر صفحات را فراهم می‌کرد.

با اعمال این تغییر، پنل‌های جانبی شامل لیست خواندن، بوک‌مارک‌ها، تاریخچه، حالت خواندن و جست‌وجو همچنان دردسترس باقی می‌مانند. اکنون امکان «پین‌کردن» موارد پرکاربرد به بخش‌بندی جدید در سمت راست نوار آدرس برای دسترسی سریع وجود دارد؛ هرچند این کار فضای مذکور را اشغال می‌کند. این رفتار تا حدودی مشابه نحوه‌ نمایش افزونه‌ها است.

شما می‌توانید بوک‌مارک‌ها و لیست خواندن را در منو سه‌نقطه > بوک‌مارک‌ها و لیست‌ها پیدا کنید؛ درحالی‌که تاریخچه یا «تاریخچه گروهی» بالاتر قرار دارد. با کلیک‌راست روی یک صفحه، می‌توانید حالت خواندن را راه‌اندازی کنید.

گوگل رابط کاربری پنل جانبی را در سال ۲۰۲۲ معرفی کرد و به‌تدریج قابلیت‌های آن را گسترش داد و لنز گوگل نیز در آنجا قرار گرفت. حذف دکمه پنل جانبی را در Chrome 123 (نسخه پایدار) پس از راه‌اندازی مجدد مرورگر در مک و ویندوز و ChromeOS می‌توانید مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.