مایکروسافت در حال آزمایش تبلیغات بیشتر کوپایلت در اج است

مایکروسافت در حال آزمایش تبلیغات بیشتر کوپایلت در مرورگر اج خود است. این تبلیغات در قالب بنرهای بزرگ آبی در بالای هر بخش تنظیمات ظاهر می‌شوند.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه‌ Canary مرورگر اج برای کاربران اینسایدر منتشر کرده است. این به‌روزرسانی شامل مجموعه‌ای جدید از تبلیغات کوپایلت در بخش تنظیمات مرورگر است که به کاربران نحوه‌ کارکرد Copilot با بخش‌های مختلف اج را نشان می‌دهد.

نئووین می‌نویسد که بعد از به‌روزرسانی اج Canary به نسخه‌ ۱۲۵/۰/۲۵۲۰/۰، ممکن است بنر آبی بزرگی از کوپایلت را در بالای هر بخش تنظیمات مشاهده کنید. مایکروسافت از این بنرها برای تبلیغ شعار «Copilot برای تنظیمات کارآمدتر» و قابلیت‌های آن مانند گروه‌بندی تب‌ها و پاک‌کردن تاریخچه و تغییر به تب‌های عمودی استفاده می‌کند. همچنین، دکمه‌ای با عنوان «از Copilot بپرسید» وجود دارد که صرفاً دستیار هوش مصنوعی جدید مایکروسافت را راه‌اندازی می‌کند.

این بنرهای جدید ممکن است برای کاربران باتجربه آزاردهنده و مزاحم به‌نظر برسند؛ زیرا آن‌ها ترجیح می‌دهند تنظیمات را به‌صورت دستی انجام دهند. با‌این‌حال، کاربران تازه‌کار یا افراد ناآشنا با اج ممکن است این تبلیغات را برای یادگیری قابلیت‌های مرورگر مفید بیابند. باوجوداین، توجه کنید که کلیک روی این مثال‌ها، دستور مدنظر را اجرا نمی‌کند و همچنان باید آن را در رابط کاربری کوپایلت تایپ کنید.

مانند همیشه این قابلیتی دوپهلو است و با‌توجه‌به افزایش تبلیغات در محصولات مختلف مایکروسافت، قطعاً برای برخی خوشایند نخواهد بود. تبلیغات منو استارت در جدیدترین نسخه‌ آزمایشی ویندوز ۱۱ نمونه‌ای از‌این‌قبیل است.

در‌حال‌حاضر، مایکروسافت تبلیغ جدید کوپایلت را فقط برای گروه محدودی از کاربران اج کاناری ارائه می‌کند. اگر این تبلیغ را مشاهده نمی‌کنید، می‌توانید با استفاده از دستور –enable-feature آن را فعال کنید:

  1. مرورگر Microsoft Edge Canary را به نسخه‌ ۱۲۵/۰/۲۵۲۰/۰ به‌روزرسانی کنید.
  2. در‌صورت فعال‌بودن، گزینه‌ Startup Boost را در Edge Canary غیرفعال کنید.
  3. روی آیکون میان‌بر Edge Canary روی دسکتاپ کلیک‌راست و سپس Properties را انتخاب کنید.
  4. روی کادر Target کلیک و عبارت –enable-feature=msEdgeSettingsCopilotV2 را تایپ کنید. برای غیرفعال‌کردن این تبلیغ از دستور –disable-feature استفاده کنید.
  5. تغییرات را ذخیره و مرورگر را با میان‌بر اصلاح‌شده اجرا کنید.
  6. روی منو > تنظیمات کلیک کنید تا بنر آبی بزرگ Copilot را مشاهده کنید.

دیدگاه شما کاربران تک‌ناک درباره تبلیغ جدید کوپایلت در مایکروسافت اج چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.