مایکروسافت تبلیغات را به منو استارت ویندوز 11 آورد

تبلیغات به منو استارت ویندوز 11 اضافه شد. هدف مایکروسافت از این اقدام آزمایش این قابلیت و دریافت بازخورد به‌منظور تصمیم‌گیری برای حذف یا ادامه کار این بخش است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت آزمایش تبلیغات در منو استارت ویندوز 11 را شروع کرد. این شرکت نرم‌افزاری قصد دارد از بخش پیشنهادهای منو استارت که معمولاً پیشنهادهای فایل را نشان می‌دهد، برای پیشنهاد‌دادن اپلیکیشن‌هایی از فروشگاه مایکروسافت استفاده کند.

مایکروسافت در پست وبلاگی خود می‌گوید:

این بخش فقط برای کاربران برنامه ویندوز اینسایدر در کانال بتا در ایالات متحده نمایش داده خواهد شد و برای دستگاه‌های تجاری اعمال نخواهد شد.

تبلیغات منو استارت ویندوز 11 را می‌توان در بخش تنظیمات ویندوز 11 غیرفعال کرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت آن‌ها را به‌طور پیش‌فرض فعال می‌کند. مایکروسافت به‌دنبال دریافت بازخورد درباره این تغییرات است؛ بنابراین، درصورت وجود بازخورد کافی که نشان‌ دهد این تبلیغات کاربردی نخواهد بود، احتمال دارد تصمیم بگیرد که آن‌ها را در نسخه‌های توسعه ویندوز 11 حذف کند.

سال گذشته، مایکروسافت آزمایش تبلیغات درون File Explorer ویندوز 11 را قبل از غیرفعال‌کردنش در نسخه‌های بتا ویندوز 11 آغاز کرد. مایکروسافت بیش از 10 سال است که تبلیغات درون ویندوز را آزمایش می‌کند. در‌حال‌حاضر، نقاط تبلیغاتی در صفحه قفل ویندوز 10 و منو استارت وجود دارد؛ بنابراین جای تعجب نیست که آن‌ها در ویندوز 11 نیز ظاهر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.