گوگل نسخه بتای اندروید 15 را منتشر کرد

نسخه بتای اندروید 15 برای گوشی‌های پیکسل گوگل با قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی سطح سیستم از آرشیو و بازیابی برنامه‌ها و بهبود پشتیبانی برای نمایشگرهای بریل منتشر شد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل اولین نسخه بتا عمومی اندروید 15 را برای دارندگان گوشی‌های پیکسل منتشر کرد. این نسخه شامل ویژگی‌های جدیدی مانند پشتیبانی سطح سیستم از آرشیو و بازیابی برنامه‌ها و بهبود پشتیبانی برای نمایشگرهای بریل است و اولین تجربه واقعی از به‌روزرسانی بزرگ بعدی اندروید محسوب می‌شود.

اگر در‌حال‌حاضر از نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهنده اندروید ۱۵ استفاده می‌کنید یا در برنامه بتا ثبت‌نام کرده‌اید، باید به‌زودی به‌صورت OTA جدیدترین نسخه بتا را دریافت و نصب کنید. این نسخه بتا روی تمام دستگاه‌های پیکسل پشتیبانی‌شده دردسترس است.

اولین نسخه بتای اندروید ۱۵ گزینه امنیتی شبکه تلفن همراه (Cellular Network Security) را معرفی می‌کند که می‌توانید آن را در Settings > Security & privacy > More security & privacy پیدا کنید.

اندرويد 15

در نسخه تازه بتای اندروید ۱۵، گوگل تنظیمات جدید «حریم خصوصی وای‌فای» را اضافه کرده است. همچنین، کلید روشن و خاموش برای «ارسال نام دستگاه» (Send Device Name) تعبیه شده است.

اندرويد 15

جدیدترین نسخه بتای اندروید ۱۵ شامل ویجت‌های آب‌وهوای گوشی‌های پیکسل است.

اندرويد 15

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید تازه‌ترین نسخه بتای اندروید ۱۵ این است که به کاربر امکان می‌دهد تا برنامه کیف‌پول پیش‌فرض داشته باشند. اگرچه اکثر مردم از Google Wallet به‌عنوان برنامه ترجیحی خود استفاده می‌کنند، اگر به‌دنبال استفاده از کیف‌پول دیگری هستید، می‌توانید پس از نصب جدیدترین نسخه اندروید این کار را انجام دهید.

این‌ها تمام تغییراتی است که گوگل در اندروید ۱۵ اعمال کرده است. با‌این‌حال، باید بدانید از‌آنجاکه این نسخه بتا است، باگ‌ها و مشکلات زیادی در آن مشاهده خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.