رقیبی جدید برای ChatGPT و Bard معرفی شد

شرکت نوآوری هوش مصنوعی Anthropic برای اولین بار، ربات چت هوش مصنوعی خود را برای استفاده عمومی در دسترس قرار می‌دهد.

به گزارش تکناک، این ر‌بات چت هوش مصنوعی جدید در حال حاضر در حالت بتای باز برای افراد در آمریکا و انگلستان در دسترس است و رقیبی جدید برای ر‌بات‌ چت هایی مانند ChatGPT از OpenAI و بارد از گوگل به وجود می‌آورد.

در یک پست وبلاگی منتشر شده در روز سه‌شنبه،  Anthropic گفته است که نسخه جدید ربات چت هوش مصنوعی خود، Claude2 ، در مقایسه با مدل قبلی آن، قابلیت برقراری گفتگوی آسان‌تر و تولید پاسخ‌های بلندتری را دارد.

Claude2  از امروز در حالت بتا برای عموم قابل دسترسی است، هرچند نسخه‌های قبلی آن در حال حاضر در محصولات شرکت‌ها از جمله Slack و Zoom به کار گرفته شده است. مانند ر‌بات چت هوش مصنوعی سایر شرکت‌ها، Claude2  نیز توسط یک مدل زبان بزرگ تغذیه می‌شود که به آن امکان پاسخگویی به سوالات و مفاهیم به زبان طبیعی را می‌دهد. Anthropic می‌گوید که Claude2  قادر به خلاصه‌نویسی متن، نوشتن اسناد و کمک به وظایفی مانند کدنویسی و ریاضی است.

از زمان ورودChatGPT از شرکت OpenAI در اواخر سال 2022، شرکت‌های فناوری به مردم تعداد زیادی ابزار هوش مصنوعی تولید شده را ارائه داده‌اند. با استفاده از مفاهیم، چت‌بات‌های مدرن می‌توانند به طور خودکار پاسخ‌های ایمیل، برنامه‌های سفر و حتی شعر و سایر موارد را تولید کنند، هرچند کیفیت آنها متفاوت است. این ابزارها که بر اساس مقادیر بسیار زیادی از اطلاعات آموزش دیده شده‌اند، برنامه‌ریزی شده‌اند تا الگوها را شناسایی کرده و سپس پاسخ‌های قابل قبولی تولید کنند.

اما ر‌بات‌ چت ها به خطاهای پاسخ‌های نادرست و گاهی منابعی که وجود ندارند، مشتاق هستند. به طور جدی، به دلیل انتشار سریع این ابزارها، نگرانی‌هایی درباره مشکلات پتانسیلی از جمله گسترش اطلاعات نادرست و تشدید تعصبات به وجود آمده است. Anthropic در روز سه‌شنبه اعلام کرد که “احتمال کمتری برای تولید خروجی های مضر نسبت به نسخه قبلی در Claude2وجود دارد.

در پست وبلاگ آمده است: ما برای بهبود ایمنی زیر بنای Claude 2، به تکرار و بهبود و بروزرسانی پرداخته‌ایم، تا آن را بی‌ضررتر و تولید مطالب توهین آمیز یا خطرناک را برایش سخت تر کنیم.

 

Claude2  در حالت بتای باز در آمریکا و انگلستان در دسترس است و Anthoripc گفته است که قصد دارد در ماه‌های آینده آن را در سراسر جهان در دسترس قرار دهد.

چگونه ربات چت هوش مصنوعی Claude 2 را امتحان کنیم

اگر علاقه‌مند به مقایسه Claude 2  با ر‌بات‌ چت های دیگری مانند ChatGPT ، Bard یا Bing مایکروسافت هستید، به سایت Claude.ai سر بزنید.

در این سایت باید ایمیل خود را وارد کنید یا با گوگل وارد شوید. همچنین یک اعلامیه کوچک وجود دارد که به شما یادآور می‌کند که Claude2 در حال حاضر در حالت بتا است و برخی از ویژگی‌ها ممکن است برای کاربران رایگان محدود شده باشد. همچنین باید با شرایط شرکت، سیاست استفاده مجاز و سیاست حفظ حریم خصوصی شرکت موافقت کنید.

قبل از استفاده از کلاود، باید از چند صفحه اطلاعاتی عبور کنید، از جمله یادآوری‌هایی که ربات چت برای “مشاوره حقوقی، مالی و پزشکی” مناسب نیست و برخی از مکالمات ممکن است برای بهبود سیستم‌های ایمنی شرکت بررسی شوند.

هنگامی که به ربات چت دسترسی پیدا کردید، می‌توانید شروع به تایپ مفاهیم و سؤال‌های خود کنید. Anthropic برخی از مفاهیم پیشنهادی را مانند “خلاصه کردن این سند PDF در قالب لیستی از موارد” و “کمک به من برای تمرین واژگان اسپانیایی خود”ا رائه می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هوش مصنوعی، به مطالبی درباره تحولاتی که هوش مصنوعی در آموزش ایجاد می‌کند و یادگیری نحوه ثبت‌نام در موتور جستجوی هوش مصنوعی جدید گوگل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.