رئیس دادگستری تهران: طعمه کلاه‌برداران بازی همستر کامبت نشوید

رئیس دادگستری تهران: طعمه کلاه‌برداران بازی همستر کامبت نشوید

علی القاصی، رئيس کل دادگستری استان تهران، امروزی طی نشستی رسانه‌ای در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران گفت که مردم مراقب باشند طعمه‌ی سودجویان و کلاه‌برداران نشوند.

به‌گزارش تک‌ناک، رئیس دادگستری تهران طی جلسه‌ای با اصحاب رسانه به پرسش‌های آن‌ها درباره‌ی پرونده‌های مرتبط با جرایم مالی پاسخ گفت. به‌نقل از خبرآنلاین‌، قاضی القاصی گفته است که در این دست از پرونده‌ها آنچه اهمیت دارد، ردیابی مالی و انجام کارشناسی از مبداً و مقصد وجوه است. رئیس دادگستری استان تهران در بخش دیگری از اظهارنظرهای خود افزوده است:

در حوزه‌ی پرونده‌های مرتبط با سهام، بورس، شرکت‌ها و املاک مهم‌ترین اقدام که شالوده‌ی سایر اقدامات و مراحل رسیدگی محسوب می‌شود، ردیابی مالی و شناسایی اموال است و این موضوع با‌توجه‌به جنس پرونده‌های مطروحه درباره‌ی رمزارز از اهمیت ویژه‌ای در تعیین مجازات و میزان رد مال برخوردار است.

وی درباره‌ی پرونده‌های مرتبط با تخلفات و کلاه‌برداری‌های رمزارزی گفته است:

ماهیت این پرونده‌ها نوعی کلاه‌برداری اینترنتی است که بر‌اساس آن وجوه زیادی از مردم در قالب رمزارز که در اغلب مواقع بدون پشتوانه است، اخذ و جمع کثیری از شهروندان مالباخته شده‌اند؛ بنابراین، از بدو تشکیل پرونده آنچه اهمیت دارد، ردیابی مالی و انجام کارشناسی از مبدا و مقصد وجوه است.

قاضی القاصی درباره‌ی برنامه‌های تلگرامی همچون بازی همستر کامبت نیز هشدار داده که شهروندان مراقب باشند در دام کلاه‌برداران گرفتار نشوند. وی گوشزد کرده است که درصورت تعامل با این بازی‌ها، بهتر است از ارائه‌ی دسترسی‌های مازاد به نرم‌افزار خودداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram