افزایش قیمت اتریوم هم‌زمان با بایگانی پرونده این رمزارز نزد SEC

افزایش قیمت اتریوم هم‌زمان با بایگانی پرونده این رمزارز نزد SEC

با خاتمه‌ی پرونده اتریوم نزد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قیمت اتریوم باردیگر توانست از آستانه‌ی روانی ۳,۵۰۰ دلار عبور کند.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت کانسنسیس طی گزارشی اعلام کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا موسوم به SEC پرونده‌ی اتریوم را مختومه کرده و دیگر این رمزارز را اوراق بهادار ثبت‌نشده قلمداد نمی‌کند. با انتشار این خبر، قیمت اتر، رمزارز بومی اتریوم با کمی بهبود باردیگر توانست از آستانه‌ی روانی ۳,۵۰۰ دلار عبور کند.

تا پیش از انتشار این خبر، اتریوم در محدوده‌ی قیمتی ۳,۴۹۳ دلار دادوستد می‌شود. بااین‌حال، بلافاصله پس از انتشار اطلاعیه‌ی شرکت کانسنسیس مبنی‌بر صدور حکم منع تعقیب اتریوم، بهای این رمزارز دوباره به مدار رشد بازگشت. کانسنسیس با انتشار پستی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس نوشته است:

بخش اجرای احکام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که تحقیقات خود درباره‌ی‌ نسخه‌ی دوم اتریوم یا اتریوم ۲.۰ را خاتمه می‌دهد.

پس از انتشار این اطلاعیه، قیمت اتریوم در مدت کمتر از ۲۰ دقیقه با افزایشی ۱/۴ درصدی مواجه شد و از آستانه‌ی روانی ۳,۵۴۱ دلار عبور کرد. از دید معامله‌گران، سطح ۳,۵۰۰ دلار مرز روانی مهمی برای قیمت اتریوم محسوب می‌شود. این مرز دست‌کم در ماه‌های گذشته سطح پشتیبانی مهمی برای اتریوم بوده است.

با اطلاعیه‌ی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بار‌دیگر اعتماد سرمایه‌گذاران به اتریوم احیا می‌شود و نگرانی‌ها درباره‌ی نقض بالقوه‌ی چهارچوب‌های مقرراتی این رمزارز و شبکه‌ی حامی آن فروکش می‌کند. کانسنسیس در پایان اطلاعیه‌ی خود آورده است:

صدور اعلامیه‌ی جدید SEC نشانگر آن است که دیگر اتریوم، اوراق بهادار قلمداد نمی‌شود و دادوستد آن بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram