ثبت درخواست تازه‌ای برای راه‌اندازی ETF سولانا

ثبت درخواست تازه‌ای برای راه‌اندازی ETF سولانا

پس از مجموعه‌ی ون‌اک، اکنون شرکت 21Shares نیز درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF سولانا تقدیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت 21Shares هم پا جا پای ون‌اک گذاشته و امیدوار است که بتواند چراغ سبز کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را برای راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله مبتنی‌بر سولانا دریافت کند. به‌نقل از دیلی‌هودل، شرکت 21Shares روز جمعه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF سولانا تقدیم مقام‌های SEC کرده و امیدوار است پس از دریافت مجوز، واحدهای این صندوق را در بورس Cboe BXZ برای دادوستد دراختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

سه سال پیش، شعبه‌ی 21Shares در اروپا نخستین ETF مبتنی‌بر سولانا موسوم به 21Shares Solana Staking ETP را راه‌اندازی کرد. این صندوق مالی تا امروز توانسته است بیش از ۸۴۶ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

شرکت 21Shares در اطلاعیه‌ی خود آورده است که راه‌اندازی ETF سولانا، راه را برای دموکزاتیزه‌کردن صنعت ارزهای دیجیتال در آمریکا هموار می‌کند و فرصت‌های برابر را دراختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. در بخشی از اطلاعیه‌ی 21Shares می‌خوانیم:

بر این باوریم که این [راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله‌ی مبتنی‌بر سولانا] گاهی ضروری برای گسترش برابری در صنعت کریپتو است و می‌تواند دسترسی به دارایی‌های رمزارزی را برای تمام اقشار تسهیل کند.

همان‌طور‌که پیش‌تر گفته شد، 21Shares دومین شرکتی است که درخواست ثبت ETF مبتنی‌بر سولانا را تسلیم مقام‌های SEC می‌کند. پیش‌تر ون‌اک، غول مالی فعال در بازارهای سرمایه، نیز درخواست مشابهی را تقدیم رؤسای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram