آپدیت‌های اخیر عملکرد نواروظیفه ویندوز ۱۱ را مختل می‌کنند

آپدیت‌های اخیر عملکرد نواروظیفه ویندوز ۱۱ را مختل می‌کنند

مایکروسافت تأیید کرد که برخی از به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز ۱۱ باعث ایجاد مشکلاتی در نواروظیفه نظیر ناپدید‌شدن آن و چشمک‌زدن مداوم و پاسخ‌ندادن به کلیک‌ها شده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌روزرسانی غیر‌امنیتی جدید ویندوز 11 برای نسخه‌های 22H2 و 23H2 با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید و رفع باگ‌های جزئی منتشر شد. دراین‌بین، به‌روزرسانی KB5039302 دردسرساز شده است. مایکروسافت قبلاً تأیید کرده است که این به‌روزرسانی در برخی از سیستم‌ها باعث راه‌اندازی‌های مجدد بی‌وقفه می‌شود و حالا باگ شناخته‌شده دیگری نیز وجود دارد.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت در وب‌سایت رسمی داشبورد سلامت ویندوز (Windows Health Dashboard) پیامی جدید منتشر کرده است که به کاربران هشدار می‌دهد تا به‌روزرسانی KB5039302 نواروظیفه را در نسخه‌های خاصی از ویندوز ۱۱، به‌طور ویژه نسخه‌های N، خراب می‌کند.

برای کاربرانی که با نسخه‌های N ویندوز آشنایی ندارند، باید گفت که این‌ها نسخه‌های خاصی از سیستم‌عامل هستند که برخی از قابلیت‌های مرتبط با رسانه، مثل برنامه‌ی ویندوز مدیا پلیر، از آن‌ها حذف شده است. همچنین، مایکروسافت اعلام کرد این باگ روی کاربرانی نیز تأثیر می‌گذارد که از نسخه‌های معمولی ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنند؛ اما قابلیت‌های مدیا را ازطریق کنترل پنل غیرفعال کرده‌اند.

طبق گفته‌ی مایکروسافت و مستندات رسمی، کاربران تحت‌تأثیر این باگ نمی‌توانند با نوار‌وظیفه تعامل برقرار کنند؛ در‌حالی‌که سایر بخش‌های رابط کاربری و File Explorer همچنان به عملکرد عادی خود ادامه می‌دهند.

مایکروسافت در حال کار روی راه‌حل مشکل نواروظیفه است که در به‌روزرسانی آتی منتشر خواهد شد. یادآوری می‌کنیم که به‌روزرسانی KB5039302 پس از گزارش‌های مربوط به راه‌اندازی‌های مجدد بی‌پایان، دیگر برای دانلود دردسترس نیست و مایکروسافت آن را متوقف کرده است. اگر این به‌روزرسانی را نصب کرده‌اید، می‌توانید با رفتن به تنظیمات > به‌روزرسانی ویندوز آن را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram