امکان انتخاب چت‌بات دلخواه در سایدبار فایرفاکس فراهم شد

امکان انتخاب چت‌بات دلخواه در سایدبار فایرفاکس فراهم شد

در آینده‌ی نزدیک، امکان اضافه‌کردن چت‌بات‌های هوش مصنوعی مانند Gemini و ChatGPT به سایدبار مرورگر فایرفاکس فراهم خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، فایرفاکس اکنون در نسخه‌های Nightly خود به کاربران اجازه می‌دهد تا چت‌بات هوش مصنوعی دلخواهشان را انتخاب کنند. با نفوذ روزافزون قابلیت‌های هوش مصنوعی به مرورگرها، فایرفاکس به‌دنبال این است که به کاربران در این زمینه حق انتخاب بدهد. به‌نوشته‌ی تک‌کرانچ، موزیلا دیروز (۵ تیر) اعلام کرد که آزمایشی اختیاری را در نسخه‌ی Nightly مرورگر فایرفاکس آغاز می‌کند که دسترسی به سرویس‌های مختلف هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد.

شرکت موزیلا قصد دارد قبل از انتقال این قابلیت به نسخه‌های بتا و نهایی فایرفاکس، تجربه‌ی کاربری آن را بهبود ببخشد. کاربرانی که در این آزمایش شرکت کنند، می‌توانند سرویس هوش مصنوعی دلخواهشان را انتخاب کنند. سرویس‌های اولیه‌ای که موزیلا ارائه می‌دهد، شامل ChatGPT ،‌Gemini ،HuggingFace و Le Chat Mistral است. شرکت مذکور قصد دارد در آینده سرویس‌های هوش مصنوعی بیشتری را به این فهرست اضافه کند.

پس از انتخاب سرویس هوش مصنوعی دلخواه، کاربران می‌توانند از چت‌بات برای خلاصه‌کردن اطلاعات صفحه‌ی وب‌، ساده‌تر‌کردن زبان متن یا سنجش دانش خود درزمینه‌ی آن اطلاعات استفاده کنند. هدف از این قابلیت جدید، اجازه‌ی امتحان چند چت‌بات مختلف به کاربران و انتخاب گزینه‌ی دلخواهشان است. فایرفاکس تأکید می‌کند که استفاده از این قابلیت اختیاری است و کاربران به‌هیچ‌‌وجه به انتخاب سرویس ملزم نیستند.

این قابلیت در حالی دردسترس قرار می‌گیرد که شرکت‌هایی مانند گوگل و مایکروسافت چت‌بات‌های هوش مصنوعی را به مرورگرهای خود اضافه کرده‌اند. مرورگرهایی مانند اپرا و داک‌داک‌گو نیز چت‌بات‌های هوش مصنوعی را برای کمک به کاربران در مواردی مانند خلاصه‌کردن صفحات وب و مطرح‌کردن سؤال ارائه داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram