درخواست راه‌اندازی ETF سولانا در بورس آپشن شیکاگو تسلیم SEC شد

درخواست راه‌اندازی ETF سولانا در بورس آپشن شیکاگو تسلیم SEC شد

دو نهاد مالی خوش‌نام درخواستی را تقدیم مقام‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کرده‌اند و خواستار راه‌اندازی ETF سولانا در بورس آپشن شیکاگو شده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، براساس پرونده‌های موجود نزد بورس آپشن شیکاگو موسوم به CBOE، دو هلدینگ مالی ون‌اک و ۲۱شیرز (21Shares) درخواستی را برای راه‌اندازی ETF فیوچرز سولانا تسلیم مقامات SEC کرده‌اند.

به‌نقل از دیلی‌هودل، متیو سیگل، مدیر اجرایی ون‌اک طی یادداشتی در شبکه‌ی اجتماعی ایکس با اعلام این خبر نوشته است:

ما در ون‌اک مفتخریم که اعلام کنیم بورس آپشن شیکاگو درخواست ما را به شماره‌ی 19b-4 دریافت کرده است و درصورت تأيید، نخستین ETF آتی سولانا در ایالات متحده راه‌اندازی می‌شود.

وی در بخش دیگری از یادداشت خود می‌نویسد:

مشتاقانه منتظریم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فرایند بررسی درخواست ما را آغاز کند.

etf سولانا

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETFها در مؤسسه‌ی بلومبرگ، می‌گوید که SEC تا بهار آینده فرصت دارد به درخواست وان‌اک پاسخ بگوید.

بالچوناس می‌گوید:

تا اواسط مارس ۲۰۲۵ کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فرصت دارد تا درخواست ون‌اک را تأیید یا رد کند. تا آن تاریخ، مهم‌ترین واقعه در ماه نوامبر رخ می‌دهد؛ زمانی‌که انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برگزار می‌شود. اگر بایدن پیروز انتخابات شود که هیچ؛ اما اگر ترامپ سر کار بیاید، احتمالاً با چراغ‌سبز SEC مواجه شویم.

مقام‌های ون‌اک پیش‌تر اذعان کرده بودند که تسلیم درخواست راه‌اندزای ETF سولانا را می‌توان شرط‌بندی این شرکت روی پیروز ترامپ خواند. فعالان محافل رمزارزی انتظار دارند با خروج بایدن از کاخ‌سفید و بازگشت ترامپ به مصدر امور، مقرراتی هم‌سو با منافع جامعه رمزارزی به‌تصویب برسد و راه برای شکوفایی این صنعت هموار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram