تغییرات احتمالی در سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۶

تغییرات احتمالی در سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۶

کارخانه‌ای در بریتانیا که برای آیفون قطعات تولید می‌کند، به‌طور ناخواسته اطلاعاتی را فاش کرده که نشان‌دهنده‌ی تغییری در طراحی آیفون ۱۶ است. تاکنون اپل این تغییر را رسماً تأیید نکرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، شایعاتی درباره‌ی تغییری جدید در سری آیفون ۱۶ که احتمالاً در سپتامبر ۲۰۲۴ معرفی خواهد شد، به‌گوش می‌رسد. طبق گزارش روزنامه‌ی بریتانیایی تلگراف، اپل قصد دارد تغییرات اساسی در سیستم Face ID اعمال کند. این سیستم در احراز هویت کاربر و بهبود کیفیت تصویر و خلق تجربیات واقعیت افزوده پیشرفته نقش مهمی ایفا می‌کند.

بر‌اساس این گزارش، شرکت نیمه‌رساناهای آمریکایی Coherent که کارخانه‌ای برای تولید ریزتراشه در انگلستان دارد و قطعاتی را برای سیستم Face ID تأمین می‌کرد، در حال تعطیلی است. ظاهراً اپل مشتری اصلی این کارخانه بوده و تصمیم این شرکت به معرفی تغییرات در سیستم Face ID برای خانواده‌ی آیفون ۱۶ بدین معناست که دیگر به قطعات تولیدی Coherent نیازی ندارد.

گزارش تلگراف جزئیات زیادی درباره‌ی ماهیت تغییرات مدنظر اپل ارائه نمی‌دهد؛ اما به بازنگری اساسی سیستم و استفاده از ماژول بسیار کوچک‌تر از گذشته اشاره می‌کند. این امر احتمالاً به اپل امکان می‌دهد تا ابعاد Dynamic Island را کاهش دهد؛ ناحیه‌ای قرصی‌شکل که سنسورها و سخت‌افزار دوربین را در خود جای داده است.

آیفون ۱۶

با‌توجه‌به اینکه انتظار نمی‌رود سیستم Face ID پیش از سال ۲۰۲۵ به زیر صفحه‌نمایش آیفون منتقل شود، اپل ممکن است از‌طریق کوچک‌کردن داینامیک آیلند، ظاهر بصری آیفون ۱۶ را بهبود ببخشد. بدیهی است که اطلاعاتی از برنامه‌های اپل در دست نیست و این احتمال وجود دارد که تغییرات ادعایی فقط بر عملکرد سیستم Face ID تأثیر بگذارد و ارتباطی با طراحی ظاهری آیفون ۱۶ نداشته باشد. نشریه‌ی دیجی‌تایمز نیز گزارش تلگراف را تایید و به تغییرات طراحی مرتبط با Face ID در سری آیفون ۱۶ نیز اشاره کرده است.

براساس گزارش فون‌آرنا، تا زمان عرضه‌ی سری آیفون ۱۶ چند ماه باقی مانده است و احتمالاً تا زمان رونمایی این گوشی‌ها، اطلاعات بیشتری درباره‌ی سیستم بازنگری‌شده‌ی Face ID به‌دست خواهد آمد.

طبق شایعات قبلی، مدل‌های پرو این سری از صفحه‌نمایش بزرگ‌تری برخوردار خواهند بود؛ درحالی‌که مدل‌های معمولی، چیدمان جدیدی برای دوربین‌های پشتی خواهند داشت. همچنین، به‌احتمال زیاد همه‌ی گوشی‌های سری آیفون ۱۶ به دکمه‌ی جدید عکاسی (Capture) مجهز خواهند شد و از تراشه‌های ساخته‌شده براساس فرایند N3E شرکت TSMC بهره خواهند برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram