این داروی گیاهی کمک می کند ویپ را ترک کنید

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که داروی گیاهی سیتی‌سینیکلین می‌تواند به‌طور موثر به افراد در ترک ویپ کمک کند.

به گزارش تکناک، یازده میلیون بزرگسال آمریکایی از سیگارهای الکترونیکی یا ویپ برای مصرف نیکوتین استفاده می‌کنند و حدود نیمی از آنها می‌گویند که می‌خواهند آن را ترک کنند، اما بسیاری از افراد در انجام این کار مشکل دارند زیرا نیکوتین یک داروی اعتیادآور است.

بر اساس نتایج یک کارآزمایی بالینی جدید که توسط محققی از بیمارستان عمومی ماساچوست انجام شد، یک داروی گیاهی به نام سیتی‌سینیکلین ممکن است یک درمان موثر برای کمک به افراد در ترک ویپ باشد. یافته‌های این کارآزمایی 6 می در مجله JAMA Internal Medicine  منتشر شد.

در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، 160 بزرگسالی که نیکوتین مصرف می‌کردند اما سیگار نمی‌کشیدند، به مدت 12 هفته قرص‌های سیتی‌سینیکلین خوراکی یا دارونما مصرف کردند. همه شرکت‌کنندگان از حمایت رفتاری هفتگی برای توقف مصرف ویپ استفاده کردند.

اثربخشی سیتی‌سینیکلین

در پایان درمان، شرکت‌کنندگانی که سیتی‌سینیکلین دریافت می‌کردند، بیش از دو برابر بیشتر از آنهایی که دارونما دریافت می‌کردند، در هفته‌های 9 تا 12 به‌طور موفقیت‌آمیزی از ویپ کشیدن خودداری کردند (31.8٪ در مقابل 15.1٪،). با نرخ قابل مقایسه عوارض جانبی بین گروه‌ها، این دارو به خوبی تحمل شد. این مطالعه در بیمارستان عمومی ماساچوست و 4 موسسه دیگر انجام شد.

نانسی ای. ریگوتی، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: هیچ دارویی توسط FDA برای قطع مصرف ویپ در ایالات متحده تایید نشده است. مطالعه ما نشان می‌دهد که سیتی‌سینیکلین ممکن است گزینه‌ای برای پر کردن این شکاف باشد و به مصرف‌کنندگان بزرگسال کمک کند تا استفاده از سیگارهای الکترونیکی را متوقف کنند.

محققان سیتی‌سینیکلین را برای ترک ویپ آزمایش کردند زیرا این دارو به گیرنده‌های نیکوتین روی سلول‌های مغز متصل می‌شود. در کارآزمایی بالینی قبلی خود، محققان کشف کردند که سیتی‌سینیکلین به افراد کمک می‌کند تا سیگارهای سنتی را ترک کنند. آنها این فرضیه را مطرح کردند که ممکن است این دارو به افراد کمک کند تا مصرف نیکوتین را متوقف کنند. ریگوتی گفت: نتایج مطالعه ما باید در یک کارآزمایی بزرگتر با پیگیری طولانی‌تر تایید شود، اما آنها امیدوار‌کننده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.