گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 احتمالاً از PHOLED آبی استفاده می‌کنند

گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7

طبق جدیدترین خبرها، سامسونگ قصد دارد در ساخت گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 از صفحه‌نمایش PHOLED آبی استفاده کند.

به‌گزارش تک‌ناک، کمتر از یک سال تا عرضه‌ی گلکسی Z Fold 6 و Z Flip 6 فاصله داریم؛ اما به‌نظر می‌رسد که سامسونگ از قبل برنامه‌هایی برای گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 در نظر گرفته است.

بر اساس تازه‌ترین اطلاعات، غول فناوری کره‌ای در‌حال‌حاضر روی PHOLED (OLED فسفری) کار می‌کند. این همان ماده‌ای است که سامسونگ در‌حال‌حاضر فقط برای پیکسل‌های سبز و قرمز استفاده می‌کند؛ اما تا سال ۲۰۲۵، این شرکت کره‌ای قصد دارد آن را برای پیکسل‌های آبی معرفی کند.

در زمان نگارش این مطلب، سامسونگ از مواد فلورسنت آبی به‌جای مواد فسفری استفاده می‌کند. با‌این‌حال، با عرضه‌ی گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 در سال 2025، این روش  ممکن است تغییر کند؛ زیرا این شرکت مشغول کار روی راه‌حلی کامل برای PHOLED است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که Samsung Display از مواد فسفری آبی برای گوشی‌های تاشویی استفاده خواهد کرد که قرار بود سال آینده عرضه شوند؛ ولی مشکلاتی در این فرایند وجود داشته است. بنابراین، به‌احتمال زیاد در سال 2025 معرفی اولین محصول گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 را شاهد خواهیم بود.

بااین‌همه، وقتی کاربران نتوانند این محصولات را ببینند، واقعاً چه سودی از دستیابی به چنین پیشرفتی وجود دارد؟ برای شروع، سامسونگ از مواد فلورسنت آبی روی پنل‌های خود استفاده می‌کند که بازده نوری داخلی آن تنها 25‌درصد است.

باوجوداین‌، PHOLED قرمز و سبز کارایی را دو برابر می‌کنند. با جایگزینی فلورسنت آبی با فسفری آبی، غول فناوری کره‌ای خواهد توانست عمر باتری بهتر و مصرف انرژی کمتری را در گلکسی Z Fold 7 و Z Flip 7 به‌ارمغان بیاورد.

متأسفانه طول عمر مواد فسفری کمتر از مواد فلورسنت است. با‌این‌حال، با دانستن اطلاعات بیشتر درباره‌ی صفحه‌نمایش سامسونگ و دستاوردهای مهم آن، به‌جرئت می‌توان گفت که در آینده شاهد نتایج امیدوارکننده‌ای خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.