مادربرد جدید گیگابایت با پشتیبانی از پردازنده Arrow Lake-S اینتل معرفی شد

مادربرد جدید گیگابایت با پشتیبانی از پردازنده Arrow Lake-S اینتل معرفی شد

گیگابایت در آستانه‌ی رویداد Computex 2024 مادربرد جدید Z890 AORUS XTREME AI TOP را معرفی کرد. این مادربرد از پردازنده‌‌ی دسکتاپ Arrow Lake-S اینتل پشتیبانی می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، گیگابایت با معرفی مادربرد پرچم‌دار Z890 AORUS XTREME AI TOP خود که از پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake اینتل پشتیبانی می‌کند، برای نمایشگاه Computex 2024 آماده می‌شود. Wccftech می‌نویسد که مانند بسیاری از شرکت‌ها، گیگابایت نیز پیش از معرفی نسل جدید پردازنده‌ها و معماری‌های گرافیکی، محصولات نسل بعدی خود را معرفی می‌کند. این بار گیگابایت اولین شرکتی است که محصول جدیدی معرفی کرده که از پردازنده‌های دسکتاپ آینده‌ی Arrow Lake-S اینتل روی سوکت LGA 1851 پشتیبانی می‌کند.

بر‌اساس تیزر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی گیگابایت، مادربرد پرچم‌دار Z890 AORUS XTREME AI TOP شباهت‌هایی به محصولات سری Z790 دارد؛ اما جزئیات آن همچنان مخفی است. با‌این‌حال، با کمی بررسی می‌توان نتیجه گرفت که این مادربرد برای پردازنده‌های آینده اینتل طراحی شده است.

در بخش بازاریابی تیزر رسمی، اینتل از عبارت AI TOP استفاده می‌کند که با نام تجاری فاش‌شده‌ی اخیر برای سری AORUS Z890 مطابقت دارد. انتظار می‌رود گیگابایت طیف متنوعی از مادربردهای مجهز به هوش مصنوعی را در سری Z890 خود داشته باشد که محصولاتی مانند AORUS Xtreme و AORUS Master را شامل می‌شود.

همچنین، با‌توجه‌به کاور مشابهی که در تیزر دیده می‌شود، به‌راحتی می‌توان حدس زد که این مادربرد از طراحی Xtreme بهره می‌برد. در مقام مقایسه، می‌توانید به طراحی مادربرد Z790 AORUS Xtreme X سال‌ گذشته‌ی گیگابایت نگاه کنید و ببینید چقدر به طراحی جدید شباهت دارد.

سال گذشته، گیگابایت با مادربرد Z790 AORUS Xtreme X و طراحی 27 فاز VRM و پشتیبانی از سرعت رم DDR5 تا 8266 مگاهرتز (اورکلاک) همگان را تحت‌تأثیر قرار داد. انتظار می‌رود AORUS با مادربردهای جدید Z890 AORUS Xtreme در‌کنار جدیدترین پردازنده‌های دسکتاپ Arrow Lake-S روی سوکت LGA 1851، عملکرد را بهبود ببخشد.

اینتل اولین پردازنده‌های Arrow Lake خود را برای دسکتاپ در سری آنلاک «K» معرفی خواهد کرد که شامل Core Ultra 9 285K و Core Ultra 7 265K و Core Ultra 5 245K می‌شود. این سه پردازنده با سوکت جدید LGA 1851 سازگار هستند و انتظار می‌رود عرضه‌ی رسمی آن‌ها در اواخر سه‌ماهه‌ی سوم یا اوایل سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۴ باشد. اطلاعات بیشتر از جدیدترین پردازنده‌ها و مادربردهای دسکتاپ اینتل در نمایشگاه Computex 2024 ارائه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram